Niepokalanów: Rekolekcje zawierzenia Maryi, 8-11 lipca

Rekolekcje zawierzenia Maryi są formą bezpośredniego przygotowania do całkowitego oddania siebie i wszelkich spraw Niepokalanej. Przez osobista modlitwę, zanurzenie się w Słowie Bożym, adorację Najśw. Sakramentu, wyciszenie wewnętrzne i otwarcie się na łaskę Bożą, pragniemy przyjąć dar, jakim dla każdego z chrześcijan jest Matka Najświętsza. Pragniemy, jak św. Jan Apostoł, wypełnić testament z Krzyża i przyjąć Maryję do swojego życia. Pragniemy, jak św. Maksymilian, stać się narzędziem w Jej niepokalanych rękach.

8-11 lipca 2021
Prowadzący: Franciszkanie z Niepokalanowa, Wiesława Kowalska

Zakwaterowanie: Domy rekolekcyjne św. Teresy i św. Maksymiliana w Niepokalanowie

Przebieg:
Rekolekcje rozpoczną się w czwartek, 8 lipca, 17:00, rejestracja od 15:00. Fundamenty rekolekcji: codzienna Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu, medytacja Ewangelii, wspólny Różaniec, nauki rekolekcyjne. Możliwość rozmowy z kapłanem.

Rekolekcje odbywają się w atmosferze ciszy, dlatego uczestnicy proszeni są o wyłączenie telefonów komórkowych i niekorzystanie z Internetu.

Rekolekcje zakończą się zawierzeniem siebie, swoich krewnych i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. w sobotę, 10 lipca. Dla chętnych będzie możliwością wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej.

Dopełnieniem rekolekcji będzie Piesza Pokutna Pielgrzymka Nocna z Miedniewic (sanktuarium Świętej Rodziny) do Niepokalanowa, 21 km. Osoby starsze i słabej kondycji, zamiast pielgrzymki, wezmą udział w nocnym czuwaniu w bazylice w Niepokalanowie.

Zakończenie w niedzielę, 11 lipca, po Koronce do Bożego Miłosierdzia 15:00. Jest możliwość wcześniejszego przyjazdu i późniejszego wyjazdu.

Koszt:
Koszt uczestnictwa od osoby za nocleg i wyżywienie:

pokój jednoosobowy z łazienką 390 zł
wieloosobowy z łazienką 330 zł
jedno- lub dwuosobowy bez łazienki 300 zł

Więcej informacji/formularz zgłoszeniowy TUTAJ