Nie ma, jak u Mamy: #TrzymajSięMaryi!

„Nie ma, jak u Mamy” to nasz radiowy cotygodniowy cykl internetowy, w którym pragniemy przybliżać Matkę Bożą. Jej życie, Jej skuteczne wstawiennictwo, Jej „obecność” w życiu świętych, modlitwy do Maryi, miejsca Jej kultu, a także wizerunki Matki Bożej. Może na wzór św. Maksymiliana, który, jak napisał o. Roman Soczewka – „lubił soboty i radością z tego dnia dzielił się ze współbraćmi zakonnymi, wygłaszając im pogadanki lub konferencje o Matce Bożej Niepokalanej.”

***

#TrzymajSięMaryi! to inicjatywa maryjna, zorganizowana w maju przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Jej organizatorzy piszą: Dookoła za dużo niepewności, stresu i bólu, aby stać bezczynnie i patrzeć na to z boku. Czas zacząć działać, bo do stracenia nie ma go już wiele. Nie chcemy być w tym sami. Dlatego w naszej akcji majowej polecamy Ci tylko jedno: TrzyMaj się Maryi! – wtedy wszystko będzie dobrze.

„Zróbcie wszystko cokolwiek Wam powie”. Maryja zawsze wie, co jest dla nas najlepsze. Będąc z Nią, nasza relacja z Bogiem rozkwitnie jak majowe konwalie i magnolie. Matka Boża to najlepszy towarzysz naszej duchowej drogi, o czymś zaświadczają całe rzesze świętych. Trzymając się Maryi – jesteśmy bezpieczni.

Każdego dnia w maju na portalu niedziela.pl można znaleźć motywujące artykuły, pokazujące bliżej Maryję, Jej troskę i miłość do każdego z nas. Nie prześpijmy tego czasu. Wspólnie TrzyMajmy się Maryi! – zachęcają redaktorzy „Niedzieli”.

Akcja jest przewidziana na maj – na każdy dzień tego miesiąca proponowany jest konkretny, maryjny tekst. Warto jednak zwrócić uwagę, że treści proponowane przez pomysłodawców akcji są aktualne nie tylko w maju! Dlatego bez względu na czas, w którym jesteśmy warto zapoznać się z tymi wartościowymi, maryjnymi tematami. Wszystkie artykuły dostępne są TUTAJ Ich autorem jest Ks. Michał Lubowicki