Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny. Duszpasterze rolników wspierają strajk

Rozumiemy Waszą determinację, jesteśmy z Wami, wspieramy modlitwą – m.in. tak delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników bp Leszek Leszkiewicz i duszpasterze rolników zebrani na rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce. – Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny – czytamy w oświadczeniu.

Duszpasterze rolników podkreślają, że uprawiający rolę bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków.
Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin, ale także o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce – piszą duchowni.

PRZECZYTAJ PEŁEN TESKT OŚWIADCZENIA

Nigdy sytuacja rolników nie była tak zła, stąd prośba o intensywną i stałą modlitwę w intencji rolników i polskiej wsi – mówi ks. Marek Tazbir, diecezjalny duszpasterz rolników diecezji kieleckiej. Zwrócił się z prośbą do księży o uwzględnienie w modlitwie wiernych podczas Mszy św. spraw polskiej wsi oraz rolników i ich trudnej sytuacji.

Mamy spotkanie z ministrem Czesławem Siekierskim, ale myślę, że minister niewiele może, jeśli sama UE nie zadziała, nie wprowadzi procedur – mówi. Podkreśla, że w całej Polsce sytuacja jest bardzo zła. – Rolnicy nie mogą sprzedać zboża, a jeśli sprzedają to za ceny grubo poniżej kosztów produkcji. Niektórzy nawet zostawili kukurydzę na polach, bo nie opłacało jej się zbierać – tłumaczy duszpasterz w rozmowie z KAI. – W naszym regionie, w Kijach, rolnicy blokują dojazd do ogromnych elewatorów, do których dowożą zboże z Ukrainy – dodaje.

Duszpasterze rolników proszą wszystkich o wyrozumiałość dla protestujących i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z protestami.

Za ekai.pl