DOBRA BIBLIOTECZKA: On nas obroni – niedziela, 10 grudnia, 17.15

W kolejnym odcinku DOBREJ BIBLIOTECZKI zapraszamy na drugą część rozmowy z misjonarką świecką, panią Anną Krogulską. Tym razem porozmawiamy o dwóch książkach: „On nas obroni” i „Co będzie z Maryją?.

„On nas obroni” jest drugą książką Anny Krogulskiej. Po opuszczeniu misji w Moloundou, o której pisała w pierwszej książce „Czy w niebie będzie las?”, autorka pojechała do Djout. Była tam nadal pośród Pigmejów Baka, którymi jest zafascynowana. Ta żywa jak rwący potok opowieść o codziennych zmaganiach Ludzi Lasu, pozwala przenieść się w wyobraźni do środka Afryki i przeżywać radości i smutki, nadzieje i niepokoje plemienia, które „od zawsze” wierzyło w Jedynego Boga Komba, ale dopiero teraz usłyszało o Jego Synu Jezusie. Te wspomnienia z misji pani Anny Krogulskiej pomogą nam zachwycić się Ewangelią na nowo i przyjąć ją z „franciszkańską” prostotą wspaniałych ludzi, jakimi są Pigmeje Baka.

W książce „Co będzie z Maryją?” poznajemy zaś historię budowy małego maryjnego sanktuarium i tego, jak Maryja obroniła Pigmejów Baka.

SŁUCHAJ: niedziela, 10 grudnia – godz. 17.15 (premiera) i piątek, 15 grudnia – godz. 9.15