DO POSŁUCHANIA: Rekolekcje Wielkopostne o. Sebastiana Fierka

Zapraszamy do wysłuchania rekolekcji wielkopostnych wygłoszonych w Niepokalanowie w dniach 11-14 marca 2018 r. przez franciszkanina o. Sebastiana Fierka, gwardiana i proboszcza parafii pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku. Nauki rekolekcyjne poruszyły wiele osób, dotarło do nas wiele próśb o udostępnienie tych homilii. Z radością więc, za zgodą o. Sebastiana, je publikujemy, mając nadzieję, że przyczynią się do nawrócenia wielu serc.


DZIEŃ 1 (11 marca):

Rekolekcje to czas dany nam przez Pana, aby odnowić serce i wiarę. Czy ja dojrzewam w wierzę? Czy jestem chrześcijaninem? Co to znaczy być chrześcijaninem? O. Sebastian ukazuje co odróżnia wyznawców Jezusa od innych religii świata – miłość do nieprzyjaciół. Jezus stawia przed nami wielkie wyzwanie – przebaczaj, kochaj, błogosław tym, którzy Ci złorzeczą. Rekolekcjonista przytacza wzruszające przykłady miłości do nieprzyjaciół, która przemienia serce. Mówi też o tym, czym jest prawdziwe nawrócenie.

Ewangelia (J 3, 14-21):

Nauka rekolekcyjna:

DZIEŃ 2 (12 marca):

Dzisiejsza homilia dotyczy grzechu. Czy chcemy grzeszyć – pyta o. Sebastian? Dlaczego popełniamy zło, skoro tego nie chcemy? Co daje szczęście? Jeśli pieniądze albo zdrowie, to dlaczego nie wszyscy bogaci i zdrowi są szczęśliwi? To grzech niszczy szczęście. Grzech zamyka nas w kręgu śmierci – chcesz kochać i być kochanym, ale nie potrafisz. Demon mówi Ci, że jeżeli chcesz być zbyt miłosierny, to drugi człowiek Cię zniszczy.

Ewangelia (J 4, 43-54):

Nauka rekolekcyjna:

 

DZIEŃ 3 (13 marca):

Czy jest wyjście z kręgu śmierci, w którym zamyka nas grzech? Jest! Złamał go Jezus na krzyżu. Naszym ratunkiem jest MIŁOSIERDZIE. To o nim opowiada dziś o. Sebastian. Poznajemy także poruszające historie miłości i przebaczenia.

Ewangelia (Łk 15,1-3.11-32):

Nauka rekolekcyjna:

 

DZIEŃ 4 (14 marca):

Gdzie najpełniej objawia się miłość Boga? Patrząc na krzyż dostrzegamy, że Bóg kocha grzesznika. Jedyny sprawiedliwy poniósł dobrowolną karę za grzechy wszystkich niesprawiedliwych. O. Sebastian opowiada dziś o MIŁOŚCI BOGA i jej dowodzie – krzyżu.

Ewangelia (J 5,17-30):

Nauka rekolekcyjna: