DO ODSŁUCHANIA: To nie są żarty czyli rzecz o powadze spowiedzi

Pan Jezus pragnie, aby wszyscy ludzie, nawet najwięksi grzesznicy, byli zbawieni. W tym celu, aby mogli się uratować od wiecznego zatracenia, ustanowił sakrament pokuty, potocznie zwany spowiedzią świętą. Bez najmniejszej przesady można powiedzieć, że dla człowieka, który po chrzcie świętym dopuścił się grzechu śmiertelnego, sakrament ten jest ostatnią deską ratunku, aby uniknąć wiecznego potępienia.

Dziś spowiedź w wielu krajach przeżywa kryzys. Na zachodzie Europy konfesjonały służą za schowki na narzędzia. Mówi się już tylko o słabości, rozpadzie małżeństwa, wypaleniu, niedostosowaniu, kryzysie czy traumie z dzieciństwa. A tam, gdzie nie ma winy, nie ma też nawrócenia i spowiedzi.

Po co nam spowiedź? Skąd się wzięła? Czym różni się od psychoterapii? Czy warto się spowiadać? Jak dobrze przygotować się do spowiedzi? Czym jest spowiedź generalna, z całego życia i czy każdy powinien o niej pomyśleć? W poszukiwaniu odpowiedzi na ten pytania, w kolejnym odcinku DOBREJ BIBLIOTECZKI sięgamy po książkę o. Piotra Różańskiego „To nie są żarty czyli rzecz o powadze spowiedzi”. Ukazała się ona nakładem Wydawnictwa SUMUS.

O swojej książce, która prowadzi nas przez tajniki Sakramentu Pokuty i Pojednania opowiedział Paulinie Wysockiej o. Piotr Różański, pijar, certyfikowany psychoterapeuta i socjoterapeuta, autor książek, twórca vloga „Dom na Skale”.