DO ODSŁUCHANIA: Miłomruczka i Złotołapek

Gościem kolejnego odcinka DOBREJ BIBLIOTECZKI, audycji o książkach pełnych dobrych wartości będzie pani URSZULA GAWRON-LEŚNIARA, artystka i pisarka książek dla dzieci. Absolwentka edukacji artystycznej z zakresu technik graficznych, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z elementami terapii zajęciowej oraz oligofrenopedagogiki; od wielu lat pracuje jako pedagog i nauczyciel z dziećmi i młodzieżą. Kobieta wielu zainteresowań, projektantka, fotografka; chodzi po górach, tańczy, uprawiała szermierkę historyczną.

Pani Urszula jest autorką serii książeczek dla dzieci o przygodach Miłomruczki i Złotołapka, które ukazały się nakładem Wydawnictwa RTCK. Tematyka tych bajek jest zaskakująco NORMALNA i bliska codzienności. Bohaterami jest para sympatycznych kotów: Miłomruczka i Złotołapek. Któregoś dnia poznają się na balu i tak zaczyna się ich przyjaźń, która stopniowo przeradza się w miłość. Zaczynają się ze sobą spotykać, poznają swoje zainteresowania, spędzają ze sobą czas (idą na basen, jadą w góry, umawiają się na wspólne gotowanie itd). Po jakimś czasie ich znajomość staje się coraz bardziej zażyła; w końcu postanawiają się pobrać i zakładają rodzinę.

„Bal” to pierwsza z serii książeczek dla dzieci w wieku 3-9 lat, w których najmłodsi, poznając przygody sympatycznych kotów – Miłomruczki i Złotołapka, uczą się wrażliwości, empatii i życzliwości oraz budowania relacji przyjaźni i miłości. Dzieci wzrastają w poczuciu bezpieczeństwa, kreatywności oraz nasiąkają wartościami, które pozwolą im w przyszłości zbudować trwałe i szczęśliwe więzi z ludźmi oraz robić to, co kochają.

Dlaczego warto sięgnąć po sympatyczne bajeczki o kotach? Posłuchajcie!