DO ODSŁUCHANIA: Ciekawe propozycje edukacyjne dla szkół i przedszkoli od Fundacji PGNiG

Gościem Pauliny Wysockiej na antenie Radia Niepokalanów była Kinga Szewczyk, prezes Fundacji PGNiG. Opowiedziała o ciekawych ofertach edukacyjnych, które Fundacja przygotowała dla szkół i przedszkoli.


MALI WIELCY ODKRYWCY: celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.

Więcej: maliwielcyodkrywcy.pl


BYĆ JAK IGNACY „Nauka pełna energii: to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczą się pracować metodą naukową i dowiedzą się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować! Uczestnicy zdobędą wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznają ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki.

Więcej: bycjakignacy.pl


WARSZTATY W MUZEUM GAZOWNI WARSZAWSKIEJ: Strefa Edukacji w Muzeum Gazowni Warszawskiej to miejsce, gdzie historia spotyka się z nauką i pasją do eksperymentowania. Zapraszamy grupy zorganizowane: przedszkola, szkoły, a także rodziny z dziećmi na warsztaty naukowe. Wizyta w Pracowni Edukacyjnej wzbogaci program edukacji szkolnej, skupiając się na budowaniu naukowych kompetencji dzieci poprzez zabawę, wykonywanie ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Warsztaty są bezpłatne dla przedszkoli i szkół publicznych.

Więcej: muzeum.pgnig.pl