9 września – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 9 września) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.10 – Transmisja Mszy św. z Bazyliki Watykańskiej (przy grobie św. Jana Pawła II)

Po 8.00 – „Miasto – rewitalizacja” – pod takim hasłem od dzisiaj do 11 września w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji – mówi za papieżem Franciszkiem abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

9.15 – „Kieszonkowy Leksykon Rozrywkowy” – jak sama nazwa wskazuje audycja zawiera uprządkowany zbiór wiedzy dotyczący muzyki rozrywkowej. Zaprasza Krzysztof Borowiec

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

Po 14.15 – Apteki, a szczepienia przeciwko COVID-19

cz.1 Od 15 czerwca bieżącego roku farmaceuci mogli składać wnioski o włączenie aptek do Narodowego Programu Szczepień. W tej chwili apteki są bardzo popularnymi punktami na mapie szczepień przeciwko COVID-19. Agnieszka Osmólska-Ilczuk rozmawiała z przedstawicielką jednej z sieci aptek funkcjonujących w naszym kraju o przygotowaniach, jakie musieli przejść farmaceuci i lokale, w których szczepienia są prowadzone.

Cz.2 Osoby, które chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19 mogą skorzystać z punktów szczepień zorganizowanych w aptekach, które spełniły wymogi formalne i przystąpiły do Narodowego Programu Szczepień. Ostatnie dwa miesiące pokazały, że pacjenci chętnie korzystają z tej możliwości. O tym, co trzeba zrobić, by zaszczepić się w aptece z Moniką Łopaciuk, farmaceutką pracująca w jednej z sieci aptek na terenie kraju rozmawiała Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia  Audio superprodukcja

16.35 – Konkurs w ramach akcji promocyjnej Dni Otwartych Funduszy Europejskich

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego (pow. z poniedziałku z 10.15).

17.40 – Wiadomości z Życia Kościoła

18.15 – Bliżej Nieba. Audycja Huberta Czarnockiego. Tym razem Hubert porozmawia z Kubą Kornackim o płycie “Trzy sny”

ok. 19.20 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Zapraszamy na wakacyjny cykl audycji “Na franciszkańskim szlaku”, dzięki któremu przeniesiemy się za klasztorną furtę znanych sanktuarów franciszkańskich, sprawdzimy co słychać na pielgrzymim szlaku , usłyszymy historie, o których niewiele osób słyszało. Dziś zapraszamy na pielgrzymkę do Radziejowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Wszystkiego Zdrowego od Jana Bożego. Gościem Michała Śmigielskiego jest dr Ewa Strzelczyk-Utz, specjalista medycyny paliatywnej i medycyny rodzinnej, ordynator Oddziału Medycyny Paliatywnej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Czy nowotwór musi boleć? Jakie są rodzaje bólu? Jak dzisiejsza medycyna radzi sobie z bólem nowotworowym? Czy należy bać się leków opioidowych?

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm