5 lat temu papież Franciszek pobłogosławił ołtarz adoracji do Światowego Centrum Modlitwy o Pokój

5 lat temu, 29 sierpnia 2018 roku, tuż przed audiencją generalną na Placu Świętego Piotra w Rzymie, Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił ołtarz adoracji do Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, który został umieszczony w Sanktuarium w Niepokalanowie.

Tym samym Polska dołączyła do projektu 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – idei utworzenia 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy o pokój na świecie.

Następnie ołtarz wyruszył w drogę powrotną do Polski, gdzie 1 września 2018 roku, podczas uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, został pokazany wiernym z kraju i zagranicy, którzy uczestniczyli w inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

Fot. vatican.va

***

Z okazji 5. rocznicy utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. w sobotę 2 września zapraszamy na wspólne świętowanie.

Uroczystość połączona jest z nabożeństwem pierwszej soboty: o godz. 9.30 konferencja „Płomień Niepokalanego Serca Maryi”, o 11.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem JE Ks. Kard. Kazimierza Nycza, po Mszy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem, o 13.00 przerwa obiadowa, o 14.00 konferencja „Dzieło Wieczystej Adoracji w Polsce”, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Całość obchodów zamknie koncert o godz. 15.30 pt. „Wielbi dusza moja Pana”, który poprowadzi Rafał Brzozowski. Na scenie wystąpią: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.

Za: http://parafia.niepokalanow.pl/