XXII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa

Jak co roku zapraszamy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową. W tym roku pielgrzymi będą maszerować pod hasłem WSTAŃ IDŹ GŁOŚ.  Piosenką, która będzie im towarzyszyć  jest utwór  „Idź i Kochaj” Siewców Lednicy. Pielgrzymi zaopatrzeni zostaną także w ekotorby i opaski odblaskowe.

Pielegrzymka jest aktem religijnym. Chociaż będzie w niej wiele akcentów wycieczkowo – rajdowych, chociaż przypadnie na czas Twojego urlopu czy wakacji, to przeświadczenie o nadprzyrodzonym charakterze motywów skłaniających do udziału w Pielgrzymce, uwidocznić się powinno na każdym kroku. Będziemy w drodze dużo się modlić, wiele śpiewać, słuchać codziennie Słowa Bożego i różnych konferencji, a szczytem i sercem każdego dnia będzie Eucharystia. Jasne jest też dla pielgrzymów, że do Maryi chcemy dojść wewnętrznie przemienieni i odnowieni przez Sakrament Pokuty. Ta wewnętrzna przemiana musi z kolei zaowocować konkretnymi decyzjami i postanowieniami, które złożymy u stóp Jasnogórskiej Pani i będziemy się z tych podjętych wobec Niej zadań rozliczać. Wszystko to , co zewnętrzne, podczas pielgrzymki może mieć rangę jedynie akompaniamentu wobec spraw najistotniejszych niewidocznych dla oczu…

Zapisy w swoich parafiach trwają od 17 do 23 lipca 2017 roku, natomiast u Przewodników Grup zapisy są od 24 lipca do 5 sierpnia 2017. Można się także zapisać w dniu wyjścia pielgrzymki 6 sierpnia pod Katedrą w Łowiczu po Mszy Świętej.

Wszelki informacje znajdziecie na stronie XXII ŁPPM: www.lppm.pl