Wręczono Nagrody FENIKS 2023

Podczas tradycyjnej sobotniej gali Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS wręczono Nagrody oraz wyróżnienia w 19 konkursowych kategoriach, a także Feniksów Specjalnych oraz nagród Mały FENIKS.

Nagrodę Główną – Feniks Złoty 2023 otrzymał Kardynał Gerhard Müller, którego uhonorowano w dowód wielkiego uznania i wdzięczności Stowarzyszenia Wydawców Katolickich dla wielkiego i oryginalnego Teologa, który umiejętnie przedstawia w tych trudnych czasach poważne kwestie dogmatyczne przekazu wiary Kościoła.

Szczegółowe wyniki konkursu o Nagrodę SWK FENIKS 2023: https://swk.pl/nagroda-feniks-2023-wyniki/

Życie nie znosi próżni, dlatego od momentu ogłoszenia zdobywców Nagród Mały FENIKS 2023 (wtorek, 18 kwietnia), grono tegorocznych wyróżnionych tym tytułem powiększyło się o kolejnego niezwykle godnego laureata. Mały FENIKS Specjalny 2023 trafił do redakcji „Gościa Niedzielnego”, jako uhonorowanie 100-lecia istnienia periodyku.

Niespodzianką dla uczestników gali, a zwłaszcza dla prowadzącej to wydarzenie, Jolanty Fajkowskiej okazała się przedostatnia Nagroda wręczona tego wieczoru. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna doceniona została w podziękowaniu za długoletnią współpracę przy organizacji i kunszt w prowadzeniu gali Nagrody FENIKS. I właśnie w uznaniu tych dokonań otrzymała nagrodę Feniks Specjalny 2023 „Głos Nagrody Feniks”.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z transmisji gali Nagrody Feniks 2023, która dostępna jest na naszym kanale w serwisie You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=W5SIhi1kyiE

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”