Włoski stygmatyk Elia Cataldo od czwartku w Polsce

Od 14 do 17 września w kościołach w Warszawie, Krakowie i w diecezji łódzkiej Niesułków i Bełchatów, odbędą się spotkania modlitewne z włoskim stygmatykiem Elią Cataldo. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy chętni.

Elia Cataldo jest konsekrowaną osobą świecką. W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa, nosi stygmaty – co piątek na jego rękach, nogach i boku otwierają się rany.

Urodził się 20 lutego 1962 roku we Francavilla Fontana (Brindisi, Włochy). W 1985 roku wstąpił do zgromadzenia ojców kapucynów, gdzie został do jesieni 1994 roku. W lutym 1990 roku otrzymał widoczne stygmaty. Po latach rozeznawania w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną. Trzy lata później przeniósł się do Calvi w Umbrii, gdzie w dawnym klasztorze franciszkańskim mieszka z bractwem, które wokół niego powstało. Pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni, na którego ręce złożył prywatne śluby oraz pod duchową opieką księdza Marco Belladelliego wyznaczonego do tej posługi przez biskupa diecezji Terni, J.E. Ks. Bp Giuseppe Piemontese.
Zgodę na spotkania z bratem Elią wyrazili biskupi miejsca: metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, bp pomocniczy łódzki Marek Matczak, bp pomocniczy warszawski Rafał Markowski.

Będzie to druga wizyta włoskiego stygmatyka w Polsce; w 2016 roku odwiedził Wieliczkę, Lwówek, Police, Mierzyno i Szczecin.

****
Spotkania w Polsce odbędą się w następujących miejscach i terminach:
14 września (czwartek), Warszawa, godz. 18 (parafia pw. św. Katarzyny, ul. Fosa 17)
15 września (piątek), Warszawa, godz. 9 (parafia pw. Najczystszego Serca Maryi, ul. Chłopickiego 2, pl. Szembeka)
15 września (piątek), Niesułków, godz. 17 (parafia pw. Św. Wojciecha, Niesułków 69)
16 września (sobota), Bełchatów, godz. 10 (parafia pw. Matki Kościoła, ul. Wyszyńskiego 42)
16 września (sobota), Kraków, godz. 18 (parafia pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Dobrego Pasterza 117)
17 września (niedziela), Kraków, godz. 7.30, 9; 10.30 (parafia pw. Św. Wojciecha, ul. Św. Wojciecha 4)
Spotkania rozpoczną się Mszą Świętą.