Wielki Post w Niepokalanowie

W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Tego dnia Msze święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00 (w kaplicy św. Maksymiliana), 8.00, 11.00 (transmisja przez Radio Niepokalanów), 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00.

W Budkach Piaseckich Msza św. o godz. 16.00.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia, dlatego franciszkanie zapraszają na Msze święte o godz. 6.00 połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku, 18 lutego. 

Ojcowie Franciszkanie zapraszają także do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.


Przeczytaj także:
Wielki Post z Radiem Niepokalanów