WIELKA SOBOTA: 8 kwietnia 2023 – co dziś na antenie?

Transmisja Wigilii Paschalnej dziś o 20.00 z bazyliki w Niepokalanowie. Modlitwa różańcowa dziś o 19.30.

***

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (sobota, 25 marca) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 15.30 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski, komentarz – o. Marek Kiedrowicz

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

07.20 – „WIELKI TYDZIEŃ. Każdy dzień ma znaczenie”: Gdzie jest Jezus?

7.45. – SŁOWO O SŁOWIE – audycja prof. Jerzego Bralczyka

8.15 – Rycerz Niepokalanej AUDIO

8.30 – 3 lipca 2022 r. parafia w Niepokalanowie gościła p. Annę Krogulską, która opowiadała o tajemnicach, jakie skrywa w sobie Całun Turyński.

Anna Krogulska urodziła się w roku 1955 w Krakowie. Po ukończeniu studiów zootechniocznych i teologicznych przez pięć lat przebywała w Afryce na misjach wśród Pigmejów i plemion Bantu. Po powrocie do Polski napisała pracę na temat hierarchii wartości Pigmejów Baka i uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim tytuł doktora nauk humanistycznych.
Obecnie jest misjonarką i ewangelizuje w wielu krajach na różnych kontynentach, a zwłaszcza wśród Polonii. Przedstawia mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, oraz jego Zmartwychwstanie na podstawie Całunu Turyńskiego. Dr Krogulska była jedną z założycielek pierwszego w Polsce, uznanego przez polski Episkopat, Stowarzyszenia Misjonarzy Świeckich. Zakończyła także budowę Centrum, w którym będzie chciała szkolić tych, którzy podjąć chcą się wykonywania pracy misjonarza świeckiego.

9.15 – Przegląd Tygodnika „Niedziela”

9.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI – zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

10.15 – PRAKTYCZNY PORADNIK MODLITEWNY. Sławek Ćwikliński rozmawia z ks. Maciejem Czaplińskim (powt. poniedziałek, 20.30)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.20 – Nam – współczesnym ludziom – cisza nieraz jest bardzo obca. Wszędzie na około nas spotykamy się z hałasem: gwar ulic i sklepów, wszechobecna telewizja i radio, nieustannie włączona muzyka płynąca z głośników i słuchawek w uszach. Cisza jest dla nas trudna, niepokoi nas, wręcz czujemy się niezręcznie, gdy zapada ona na dłuższą chwilę. Natychmiast próbujemy się wyrwać z jej objąć i uciec w pozornie bezpieczny świat dźwięków. Co można zobaczyć i usłyszeć w ciszy, dlaczego boimy się jej / uciekamy od niej, czy można jeszcze zrozumieć znaczenie milczenia w świecie, gdzie poziom hałasu, we wszystkich jego formach, nigdy nie spada? Św. Jana od Krzyża powiedział, że pierwszym językiem Boga jest cisza. Dlatego każde spotkanie i rozmowa z Nim potrzebują postawy wewnętrznej ciszy i milczenia. Ale jak to zrobić w dzisiejszym świecie? Cisza we współczesnym świecie wywiad z ks. Kanonikiem Krzysztofem Kisielewiczem, proboszczem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.

12.00 –  Modlitwa południowa: Anioł Pański

MODLITWA O POKÓJ

Słówko o Maryi – krótkie rozważania o. Mirosława Adaszkiewicza

12.30 – Telegram z Jasnej Góry

13.15 – ŚLADAMI MARYI. Po wakacyjnej przerwie powracamy do cyklu „Śladami Maryi” ks. Adama Stankiewicza – marianina, wicekustosza Sanktuarium w Licheniu i Jego rozważań dotyczących poszczególnych tytułów odnoszących się do Matki Bożej zawartych w Litanii Loretańskiej. Dziś będzie mowa o wezwaniu: KRÓLOWO MĘCZENNIKÓW

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI – zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice

14.50 – Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.40 – Rozważanie na Wielką Sobotę ks. Leszka Rucińskiego.

16.15 – Serwis popołudniowy Radia Watykańskiego

16.45 (pow. dziś 22.45) – Radiowa Lektura

19.30 – Modlitwa różańcowa

20.00 – Transmisja Liturgii Wigilii Paschalnej z bazyliki w Niepokalanowie. Liturgii przewodniczy o. Mariusz Książek – proboszcz parafii

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html