W Niepokalanowie odbyło się dziś spotkanie Mirosławów i Mirosław

We Wtorek Wielkanocny, 11 kwietnia 2023 r., w Niepokalanowie odbyło się pierwsze spotkanie Mirosławów i Mirosław, w 80. rocznicę święceń kapłańskich ich patrona – bł. Mirosława Bulešicia. Z tej racji w Niepokalanowie o godz. 11:00 odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem wikariusza prowincji Matki Bożej Niepokalanej, o. Mirosława Bartosa.

Do niedawna wielka rzesza Mirosławów i Mirosław nie miała swego świętego imiennika. W 2013 r. w Puli na Chorwacji został beatyfikowany ks. Miroslav Bulešić, męczennik komunizmu. W chwili męczeństwa miał tylko 27 lat życia, z czego 4 w kapłaństwie. Od kliku lat pragnieniem kilku franciszkanów z prowincji warszawskiej było aby odwiedzić grób bł. Mirosława. swojego imiennika i patrona. Dopiero w tym roku udało się zrealizować zamierzenie. Okazją była 75 rocznica męczeństwa Błogosławionego.

Kim był? Co przyczyniło się do jego wyniesienia na ołtarze? W jakich intencjach możemy się do niego modlić? Na te pytania odpowiedział jakiś czas temu na antenie Radia Niepokalanów o. Mirosław Kopczewski, wice kustosz sanktuarium w Niepokalanowie.

 

 

W dniach 12-20 maja 2023 r. odbędzie się autokarowa Pielgrzymka Mirosławów do grobu bł. Mirosława Bulisicia i do Medżugoria

13 maja przypada 103. rocznica jego urodzin. W tym dniu pielgrzymi odwiedzą miejsce jego męczeństwa, z muzeum poświęconym jego osobie oraz przybędą do jego rodzinnej parafii, gdzie został ochrzczony, przyjął święcenia kapłańskie (11 kwietnia 1943) i gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Jest to pierwsza tego typu pielgrzymka do grobu Błogosławionego.

Pozostałe dni pielgrzymi spędzą w Medjugorie, zapoznając się z tym niezwykłym miejscem, historią objawień, orędziami Matki Bożej, biorąc udział w tamtejszych nabożeństwach. Opiekę duchową nad pielgrzymami obejmą ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa. Wyjazd z Krakowa wczesnym rankiem 12 maja, powrót 20 maja.