Teraz POLSKIE: Agnieszka Musiał – piątek, 17 listopada, 18.15

Gościem najbliższej audycji Teraz Polskie będzie piosenkarka Agnieszka Musiał.

Agnieszka Musiał – była wokalistka zespołu New Life’m, Zespół Owca, Tau, Jednego Serca Jednego Ducha. Urodzona w Bolesławcu. Ukończyła wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, m.in. w 2012 roku była solistką podczas ogólnopolskiej trasy Michael Jackson Symfonicznie. Jest również autorką tekstów m.in. do wybranych utworów Małgorzaty Hutek, Marty Król, Olgi Boczar oraz New Life’m. Uczyła wokalu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie. Dzisiaj pracuje na swoje konto.

Agnieszka Musiał to wnikliwa obserwatorka świata wewnętrznego. W swoich piosenkach, akompaniując sobie na ukulele zwiedza równoległe światy i opowiada zmyślone historie – podejrzewamy jednak, że większość z nich wydarzyła się naprawdę. Jej piosenki z ukulele w social mediach odsłuchano już kilkaset tysięcy razy. Teraz otwiera nowy rozdział, gdzie wraz z producentem muzycznym Janem Smoczyńskim akustyczne brzmienie ukulele łączą z elektroniką.

Agnieszka Musiał o albumie:

“Jestem u siebie to zapis moich przeżyć ubranych w 14 historii. Jeszcze nigdy nie opowiadałam o tym co u mnie w tak bezpośredni sposób. Zachęcona reakcjami moich najcudowniejszych słuchaczy poczułam, że chcę opowiedzieć jak najwięcej nie zastanawiając się czy to nie za dużo. Stąd też tytuł albumu – „Jestem u siebie”. Nie ukrywam, że gdzieś w środku czuję, że to hasło będzie bliskie nie tylko mnie…”

Poza Kamilem Bednarkiem, album gości również Bovską, z którą Agnieszka Musiał wydała słodki utwór pt. „Cukier” oraz przejmujący dialog z Leskim – „Po rozmowie”. Album „Jestem u siebie” wydany został nakładem wydawnictwa Agora Muzyka.

premiera: piątek, 17 listopada – 18.15
powtórka: poniedziałek, 20 listopada – 21.30

W audycji Teraz POLSKIE! gramy tylko po polsku. „Znani i lubiani goście” (aktorzy, piosenkarze, sportowcy i celebryci) opowiadają o swoich trzech ulubionych polskich piosenkach i jakie mają z nimi wspomnienia.

Audycja jest ilustrowana muzycznie polskimi utworami – gramy wyłącznie po polsku! Na audycję zaprasza Marcin Dębowski.

Fot. Paweł Kocan