Skierniewice: 40. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Zapraszamy do Skierniewic na wyjątkowe, jubileuszowe 40. SŚKOiW! 16 i 17 września miasto odwiedzi ponad 300 tys gości! W programie:
– XX Targi ogrodniczo-rolne, najpiękniejsze wystawy kwiatowo-owocowo-warzywne.
– Barwna parada ulicami miasta.
– MIASTO PIĘKNYCH DZIEWCZĄT – wybory Kwiat Skierniewic
– Degustacje lokalnych specjałów
– I Festiwal roślinożercy
– Ogrodniczy Festiwal Nauki dla najmłodszych
– Targi Zdrowej Żywności
– Koncertowy gwiazdozbiór: INNA, BURAK YETER, CBOOL, Sylwia Grzeszczak, Lady Pank, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, Krzysztof Zalewski, KULT, DEFIS, POWER PLAY.
– KABARETY – SMILE, Pakośińska i Kałamaga!
– Mnóstwo atrakcji dla całej rodziny!

A wszystko w formacie XL!!!
Zapraszamy do stolicy nauk ogrodniczych!

Odliczamy dni do największej plenerowej imprezy w mieście – 40. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

Przez dwa dni Skierniewice staną się stolicą najlepszej zabawy. Na scenie zobaczymy plejadę topowych gwiazd (polskich i zagranicznych), a relację z imprezy obejrzymy na antenie TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie. Tegoroczne święto będzie miało charakter szczególny. W tym roku przypada 40. edycja imprezy, odbędą się ponadto po raz 20. Targi Ogrodniczo-Rolne, a to wszystko w czasie obchodzonego jubileuszu 560-lecia nadania praw miejskich. Dlatego właśnie główne atrakcje festiwalu będą w formacie XL. Święto tradycyjnie rozpocznie barwna parada pod hasłem „Święto w wymiarze XL”, która przejdzie ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorską i Rynek. Nie zabraknie również pięknych dziewcząt, które powalczą o tytuł „Kwiatu Skierniewic 2017”.

Branżowe serce święta

Jak co roku, sporo atrakcji czeka na hali OSiR przy ul. Pomologicznej. Od godz. 10:00 rozpoczną się tam XX Targi Ogrodniczo-Rolne, a na licznych wystawach będziemy zachwycać się barwnymi, wyjątkowymi kompozycjami kwiatowo-owocowo-warzywnymi. A to nie koniec! Na przybyłych gości czekają również Targi Zdrowej Żywności oraz Ogrodniczy Festiwal dla Najmłodszych.

Będzie smacznie, „eko” i „wege”

Wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli wyjątkową okazję skosztowania skierniewickich specjałów. W tym roku – prócz flagowej skierlotki – na łakomczuchów czekają m.in. leczo, zupa grzybowa, pasztet pieczarkowy, jabłka nadziewane żurawiną, a w niedzielę dodatkowo gulasz wieprzowy. Największą nowością będzie Ogólnopolski Festiwal Roślinożercy, który poprowadzi gość specjalny znany m.in. z programów Pytania na Śniadanie czy Dzień Dobry TVN –Paweł Loroch.

Festiwal jest planowany jako sfera i seria działań promujących wśród mieszkańców i gości dietę bogatą w rośliny i przetwory. Ma na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do zwiększania w codziennej diecie ilości i różnorodności dań z udziałem warzyw i owoców. W trakcie Festiwalu Roślinożercy pokazywane będą różne ciekawe metody przygotowywania roślin w kuchni, ich przetwarzania i konserwacji. Festiwal będzie też okazją do promocji treści związanych z ekologią i zrównoważonym rolnictwem. Ważny element imprezy stanowić będzie strefa degustacji. Chętni zyskają niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się przygotowywaniu potraw i porozmawiania z kucharzami.

Na smakoszy czekają: zielony jarmark (8 stoisk oferujących produkty roślinne i rolnictwa ekologicznego z Polski i zagranicy, przetwory, przekąski wegetariańskie i wegańskie, książki dotyczące diet roślinnych), zielona kuchnia (pokazy kulinarne i degustacje z przepisami – dania z Polski, Włoch, Tajlandii, Indii, Francji, Libanu czy Malezji) oraz zielone warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych (bezpłatne zajęcia z przygotowywania dań, m.in.: wietnamskich spring rollsów, polsko-włoskiego pesto, prowansalskich ratatouille, pikantnego tajskiego kokosowego curry z dynią, smakowych hummusów i nadziewanych bakłażanów). Będzie smacznie i zdrowo!

Jedenaście koncertów i dwa kabarety

Tego jeszcze nie było! 16 i 17 września w Skierniewicach odbędzie się aż jedenaście koncertów na żywo. Zagrają topowe gwiazdy z kraju i zagranicy: Inna, Burak Yeter, C-BooL, Lady Pank, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Power Play, Defis.(Więcej o koncertach przeczytacieTUTAJ). Nie zabraknie także soczystej dawki dobrego humoru, o którą zadbająKatarzyna Pakosińska, Mariusz Kałamaga i Kabaret Smile. Nie zabraknie również efektownych sztucznych ogni oraz spektakularnego mappingu. Gwarantujemy – nie będziecie się nudzić!

Darmowa ŁKA i komunikacja miejska

Podobnie jak przed rokiem, każdy pasażer, który przyjedzie na święto pociągiem ŁKA i zgłosi się z biletem na stoisko przewoźnika, uzyska stempel uprawniający do darmowej podróży powrotnej. Stoisko będzie znajdować się w pasażu Nurzyńskiego. Również na mieszkańców Skierniewic czeka niespodzianka. 16 i 17 września przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie za darmo!

W sobotę i niedzielę od godz. 16:00 wejście na rynek od ul. Senatorskiej będzie zamknięte.

skierniewice.eu