ZDRAPKA WIELKOPOSTNA – Czas START!

Wielki Post usłany różami? Tak! To nasza propozycja na ten rok – piszą organizatorzy Zdrapki Wiekopostnej na 2024 rok. Z okazji 10. jubileuszu Zdrapki Wielkopostnej przychodzą do Nas z naręczem kwiatów… oczywiście do zdrapywania.

Wielki Post usłany różami
Ponieważ Wielki Post zaczynamy Świętem Zakochanych, motywem graficznym tegorocznej zdrapki jest RÓŻA. Dlatego zdrapka może być świetnym prezentem dla ukochanej/ukochanego. A dla osób samotnych będzie dobra inspiracją, by patrzeć z miłością na otaczający świat.

Jubileuszowa edycja Zdrapki
W 2024 roku Zdrapka Wielkopostna obchodzi swój jubileusz – już po raz 10. będzie dostarczała codziennych inspiracji na czas Wielkiego Postu. Przez ostatnie 10 lat w wielkopostną inicjatywę zaangażowało się wiele katolickich influencerów, wspólnot religijnych i mediów. Efektem tej współpracy są zadania zachęcające do świadomego i aktywnego przeżywania 40 dni postu. Formuła zadań nawiązuje do tradycyjnych praktyk wielkopostnych: modlitwy, postu i jałmużny, przy czym pozwala wpleść je w codzienne obowiązki. Dzięki temu zapraszamy Pana Boga do wszystkich obszarów naszego życia i wprowadzamy konkretne zmiany w naszej codzienności.

Zdrapka Wielkopostna – instrukcja obsługi
Zdrapkowe wyzwanie można podjąć samodzielnie lub z innymi – z rodziną i we wspólnocie. Startujemy w Środę Popielcową, odkrywając motyw przewodni na najbliższe 40 dni. Każdego kolejnego dnia zdrapujemy odpowiednie pola i realizujemy ukryte na nich zadania. Niektóre zadania nie sprawią nam większych trudności, ale na pewno znajdą się i takie, z którymi ciężko będzie nam się zmierzyć. To od nas zależy, ile wysiłku włożymy w ich realizację. Nagrodą będzie satysfakcja z podjętego wysiłku i radość z głębokiego przeżywania Wielkiego Postu.

Drap z milionami
Co o Zdrapce Wielkopostnej mówią sami uczestnicy?

„Na początku myślałam że będą tam jakieś trudne zadania, których nie wykonam. Okazało się że jest zupełnie inaczej. Są tam bardzo proste, wręcz czasami nie zajmujące dłużej niż 5 minut gesty, modlitwy. Wydają się drobne, ale mają ogromną moc”.

„Fajnie budzić się rano i myśleć, co ciekawego przeczytam w kolejnym okienku”.

„Pierwszy raz sięgnęłam po zdrapkę, szczęśliwie od tego zaczęła się moja historia powrócenia na właściwe tory”.

„Zdrapka wielkopostna to już tradycja. Ciężko wyobrazić sobie Wielki Post bez zdrapki”.

Atrakcyjne, wykonalne zadania, różnorodne i wartościowe treści, radość odkrywania pól każdego dnia – to znaki rozpoznawcze Zdrapki Wielkopostnej, które sprawiają, że przeżywanie Wielkiego Postu staje się świetną przygodą. Poza tym wiadomo… Drapanie wciąga!

Czujesz już zapach róż? Świetnie! Zaczynamy odliczanie: 3… 2… 1… Drap!

https://zdrapkawielkopostna.pl

Zdrapuj, odkrywaj, działaj i… daj się po(d)nieść nadziei!

Oprac. na podstawie materiałów prasowych
Zdrapka na tle logo Radia Niepokalanów, fot. Paulina Wysocka.