Rekolekcje dla dorosłych i dzieci w Radiu Niepokalanów – już od niedzieli 26 marca!

Wielki Post to czas, by zwolnić, zastanowić się nad swoim życiem, wyjść na pustynie, zbliżyć się do Boga. Pomogą nam w tym rekolekcje wielkopostne. W tym roku przygotowaliśmy 2 propozycje – dla dorosłych i dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!


Radiowe rekolekcje wielkopostne ZAPOMNIANE OBLICZE MIŁOSIERDZIA

Termin: 26 marca (niedziela) – 1 kwietnia (sobota) 2023, codziennie – godz. 14:15
Głosi: ks. Tomasz Jaklewicz

Dusza i w ogóle sprawy ducha nie mają dziś dobrej prasy. Liczy się tylko ciało. Nawet w Kościele miłosierdzie ograniczamy często tylko do pomagania biednym materialnie. A przecież istnieje także bieda duchowa i jest jej sporo w naszym świecie. Istnieją uczynki miłosierdzia względem ciała, ale są także uczynki miłosierdzia względem duszy.

Wielki Post to dobry czas, aby przypomnieć sobie ten nieco zapomniany element chrześcijańskiej tradycji. Benedykt XVI w jednym ze swoich wielkopostnych orędzi zwrócił uwagę, że „dzisiaj na ogół podchodzi się z dużą wrażliwością do kwestii opieki i miłości w kontekście dobra fizycznego i materialnego innych, natomiast niemal całkowicie pomija się milczeniem duchową odpowiedzialność za braci”. Papież dodał, że na sercu powinno nam leżeć „nie tylko cielesne zdrowie brata, ale także zdrowie jego duszy, ze względu na jego ostateczne przeznaczenie”.

Dlatego w naszych radiowych rekolekcjach chcę przypomnieć uczynki miłosierdzia względem duszy. Nie tylko ciało bywa głodne, spragnione, samotne czy chore. Ale także dusza bywa głodna, spragniona, samotna lub chora. Duchowa bieda nie jest wcale abstrakcją, ale bardzo konkretną niedolą. A wokół nas jest jej całkiem sporo. Pomyślmy wspólnie, co możemy zrobić, by jej zaradzić. Ufam, że pomogą nam w tym radiowe rekolekcje „Zapomniane oblicze miłosierdzia”.

Serdecznie zapraszam, Ks. Tomasz Jaklewicz


Rekolekcje dla dzieci JEZU, DLACZEGO?!

Termin: 2 kwietnia (niedziela) – 7 kwietnia (piątek) 2023, codziennie – godz. 14:15

PrzygotujMY się z dziećmi do Wielkanocy. Aby w pełni mogły przeżyć i zrozumieć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego, sięgnijMY po przygotowane przez nas rekolekcje dla dzieci. Znany i lubiany twórca książek dla dzieci, brat Tadeusz Ruciński FSC w wyjątkowy sposób przybliży Mękę Pańską. Dzięki niej dzieci mają szansę zrozumieć i wyobrazić sobie ostatnie chwile z życia Pana Jezusa.

Rekolekcje dostępne również na YouTube oraz Facebook Edycji Świętego Pawła, zostały nagrane w ramach akcji wielkopostnej #walczyMYdlaPana