Ponad 22 mln na budowę dróg dojazdowych do pól w Łódzkiem

Ponad 22 miliony zł przeznaczy w tym roku samorząd województwa łódzkiego na budowę i modernizację 114 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze otrzyma ponad 150 gmin i powiatów w regionie, wszystkie, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

W 2023 roku nabór wniosków o przyznanie dofinansowań trwał do 31 stycznia. Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał łącznie ponad 22 mln zł na wykonanie 114 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy na dofinansowanie inwestycji z samorządami naszego województwa zostaną podpisane jeszcze w tym miesiącu, a zadania zostaną realizowane do końca października.

Zadanie to cieszy się sporym zainteresowaniem wśród samorządów Łódzkiego. Dzięki tym pieniądzom co roku utwardzane są setki kilometrów dróg na terenach wiejskich, tym bardziej, że nadal wiele z nich jest w złym. Ich modernizacja ułatwia rolnikom dojazd sprzętem rolniczym do użytkowanych gruntów i wywóz produktów.

– Wszystkie samorządy, które wystąpiły o wsparcie, otrzymają je – mówi Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. – To ważne zadanie samorządu województwa łódzkiego. Każdego roku pomagamy rolnikom, bo chcemy, by mogli jak najszybciej dojechać do swoich pól, a produkty rolne jak najszybciej mogły trafić do konsumentów.

Przed rokiem Zarząd WŁ przyznał ponad 21 mln zł na wykonanie 125 km dróg dojazdowych do pól. W 2021 r. – prawie 23 mln zł na 152 km dróg, w 2020 – ponad 21 mln na 119 km, a w 2019 przyznano na ten cel ponad 17,5 mln.

Informacje nt. zasad przyznawania środków dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego w zakładce Rolnictwo: https://www.lodzkie.pl/rolnictwo

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego