Płyta Tygodnia: NSA – Inny

Wykonawca: NSA
Tytuł: Inny

Zespół NSA to świeży i oryginalny skład twórczych osób z pasją do muzyki. Większość z nich jest absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.

W listopadzie 2022 roku wydali swój debiutancki w pełni autorski mini-album „Inny”.

– Jesteśmy młodymi ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem szukają żywego Boga – tak mówi o sobie zespół NSA, tworzący muzykę chrześcijańską.

Swoje autorskie utwory zaprezentowali na przesłuchaniu w konkursie „NON-STOP CCM” i wygrali! O czym opowiada ich muzyka? Piosenki poruszają tematykę nurtującą młode pokolenie, czyli jak znaleźć odwagę by być na prawdę sobą przed Bogiem i móc swobodnie czuć się w Jego obecności. NSA tworząc utwory czerpie inspirację z Pisma Świętego, dlatego śpiewa także o wyjątkowym połączeniu między człowiekiem a Stwórcą o jakim mowa jest w Biblii. Odpowiadają na pytanie o to jak możemy błogosławić Boga, aż w końcu muzycznie obrazują wyjątkowe Spotkanie, które kiedyś już się wydarzyło na Krzyżu i które jest dla każdego z nas ciągle realne!

– Naszym celem jest tworzenie polskiej muzyki uwielbienia opartej na naszych doświadczeniach i wrażliwości. Wierzymy, że dzięki autentyczności i prawdzie jaką będzie niosła dotknie serc ludzi poszukujących żywego Boga jak również tych, którzy pragną być w Jego obecności – mówi Marta Kaczmarczyk, kompozytorka piosenek i wokalistka.

Warto wspomnieć, że projekt nagrania debiutanckiej płyty został sfinansowany dzięki wielkiemu sercu i hojności darczyńców, którzy wsparli NSA za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. 30% zebranej kwoty NSA przekazało organizacji UNICEF na pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku wybuchu wojny na Ukrainie.

Cała płyta jest dostępna na kanale YouTube zespołu oraz na platformach streamingowych.
Na żywo będzie można ich usłyszeć już 8 czerwca w Mysłowicach na koncercie „Bądź jak Jezus”.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪

Tracklista:

1. Tańczę
2. Psalm 63
3. Łączę się z Tobą
4. Spotkanie