Płyta Tygodnia: Kabaret OT.TO – To już lato

Wykonawca: Kabaret OT.TO
Tytuł: To już lato

Tym razem zespół proponuje lekkie, wakacyjne piosenki, z którymi każdemu będzie łatwiej i radośniej – czy odpoczywa na urlopie, czy jest jeszcze przed, albo już po. Nowa płyta Kabaretu OT.TO „To już lato” jest słoneczna i relaksująca.

Powrót Ryszarda Makowskiego do Kabaretu OT.TO w 2022 roku okazał się dla zespołu prawdziwym zastrzykiem energii. Po sukcesie wydanej jesienią ubiegłego roku płyty świątecznej, 2 czerwca 2023 ukazuje się kolejny album Kabaretu OT.TO, zatytułowany „To już lato”, wpisujący się tematyką i nastrojem w wakacyjną porę.

Otrzymujemy od Kabaretu OT.TO dziesięć zupełnie nowych piosenek, które zespół uzupełnił swoimi wakacyjnymi przebojami, znanymi dobrze utworami „To już lato” i „Wakacje”, a jako bonus na płycie pojawia się kultowa „Zasmażka”. Problemem twórców było wybranie tych dziesięciu spośród znacznie większej liczby propozycji przygotowanych muzycznie przez cały zespół i z tekstami, które wyszły spod piór Ryszarda Makowskiego i Wiesława Tupaczewskiego.

Na jakość nagrania wpłynęła – jak poprzednio – atmosfera studiów nagraniowych Polskiego Radia: legendarnego S-4 im. Jerzego Wasowskiego i studia S-3, nie mówiąc o udziale stworzonej i sprawdzonej w ubiegłym roku grupy twórców współpracujących w czasie sesji nagraniowych z Kabaretem OT.TO.

Ponownie Chopin University Big Band poprowadził jego szef Piotr Kostrzewa, a wszystkie aranżacje wyszły spod ręki Wojciecha Kostrzewy, syna Piotra i jednego z najzdolniejszych kompozytorów i aranżerów młodego pokolenia. Ten zespół – aranżer, dyrygent i band – znakomicie wywiązał się ze swojego zadania, co znacznie ułatwiło pracę w studiu muzykom Kabaretu OT.TO.

Realizacją i produkcją całości zajął się Rafał Paczkowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku i wybitny specjalista od nagrań orkiestrowych. Ostateczne brzmienie nadał albumowi w czasie procesu masteringu Przemysław Nowak. To melodyjne i sympatyczne piosenki które świetnie się wpisują nastrój letnich dni. Te wesołe, te liryczne i te o miłości. W przesłaniu utworu „Dobre dni z dobrych lat” doszukamy się zaś łatwo nawiązania do wieloletniej przyjaźni muzyków Kabaretu OT.TO:
Powróciły znowu dobre dni z dobrych lat
Do tej samej rzeki można wejść jeszcze raz
Znowu tak jak dawniej można się razem śmiać
Wehikuł czasu w podróż zabrał nas

Płyta „To już lato” została stworzona przez twórców dojrzałych, których jednak cały czas cieszy pisanie piosenek sprawiających słuchaczom przyjemność i frajdę. Szczególnie w naszych nieco „rozwichrzonych” czasach. W nowych, powstałych na tę płytę utworach słychać dobrego ducha Kabaretu OT.TO, który przez lata sprawia, że kabaret nieprzerwanie cieszy się popularnością u swoich słuchaczy.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪

Tracklista:

1. To już lato
2. Witamina M.
3. Dyskoteka pod księżycem
4. Lato jest gorące
5. Parawan
6. Lody
7. Oddajcie słońce
8. Gdybym tylko
9. Dobre dni z dobrych lat
10. Ta miłość
11. Jeśli możesz się śmiać
12. Wakacje
13. Zasmażka