Płyta Tygodnia: Aneta Barcik – Czas Miłosierdzia

Wykonawca: Aneta Barcik
Tytuł: Czas Miłosierdzia

Aneta Barcik to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca muzykę chrześcijańską, która w swoich utworach łączy różne style i estetyki.

W 2019 r. wydała swoją debiutancką płytę pt. „Czas Miłosierdzia”, na której dzieli się swoją osobistą relacją z Bogiem. Płyta składa się z 16 utworów muzycznych i dwóch dialogów-niespodzianek. Autorskie teksty piosenek powstawały pod wpływem rekolekcji duchowych oraz inspirowane są „Dzienniczkiem” św. s. Faustyny.
– To pozytywna płyta z pozytywnym przekazem, doskonała dla wszystkich, dla których muzyka jest sposobem na wyrażanie wdzięczności i uwielbienia Boga – wskazuje artystka.

Aneta Barcik z muzyką i sceną związana była od zawsze: jej tata jest kompozytorem i gitarzystą jazzowym, a mama piosenkarką musicalową i solistką muzyki pop. Aneta zaczerpnęła od swoich rodziców jazzowo-musicalowe inspiracje, które wzbogaciła o brzmienia etno, world music, latynowskie rytmy i orientalne frazowanie.

Przez lata spędzone w Hamburgu śpiewała jazz w big-bandzie, solo oraz w formacjach popowych. W czasie studiów na Uniwersytecie Londyńskim studiowała śpiew ze specjalizacją śpiewu arabskiego, który połączyła ze śpiewem aramejskim. Jest stypendystką Joop van den Ende Academy – akademii musicalowej w Hamburgu.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie po godz. 8 i 17 ♪♪♪

Tracklista:

1. Czas Miłosierdzia
2. Bóg jest tu
3. Choć trochę
4. Doliną ciemności
5. Gdy Cię spotkam
6. Gdy zaufasz Jezusowi
7. DIALOG: Matysia + Mama
8. Matysieńku Maleńku (Kołysanka)
9. Bóg jest mym Stworzycielem
10. Piosenka Salome
11. Twe Miłosierdzie jest piękne
12. Na Krzyżu
13. Miłując Go
14. DIALOG: Gabrysia + Mama
15. Gabrylunia (Kołysanka)
16. Jezusieńku Maleńku (Kolęda)
17. Wielbimy Cię
18. Wielbić Pana