Płyta Tygodnia: Andrzej Piaseczny, Kacper Dworniczak – Jeszcze zanim święta

Wykonawca: Andrzej Piaseczny, Kacper Dworniczak
Tytuł: Jeszcze zanim święta

Każdego roku do sprzedaży trafiają kolejne albumy świąteczne, większość z nich nie zaspokaja oczekiwań wymagającej publiczności. Nowym aranżacjom często zarzuca się nudne odtwarzanie klasyków lub zbyt dużą w nie ingerencję.

Najnowszy świąteczny projekt Andrzeja Piasecznego, który do współpracy zaprosił młodego, utalentowanego gitarzystę klasycznego – Kacpra Dworniczaka, zdołał uniknąć tej pułapki a płyta z pewnością na stałe zagości na świątecznych playlistach. Pełen klasycznych aranżacji album świetnie sprawdzi się jako tło dla przedświątecznych przygotowań a także dla rozmów w gronie rodziny i przyjaciół.

Tak Andrzej Piaseczny mówi o nowym projekcie:

„Święta w naszym domu zaczynają się od …muzyki! Zanim zdążymy pomyśleć o duchu Świąt Bożego Narodzenia, o krzątaninie, zakupach, zanim dzieci napiszą list do św. Mikołaja, najpierw słyszymy pierwszą świąteczną piosenkę. Każdy z nas ma swoje ulubione, jak ponadczasową „Dzień jeden w roku”, uśmiechniętą „Ding Dong”, czy delikatną „Lulajże, mi lulek” z filmu „Miś”. W tym roku przypomnimy Wam je wszystkie, opracowane na głos i gitarę klasyczną. Najpierw wejdziemy do Waszych domów, żeby wyciągnąć Was z nich na przedświąteczne koncerty. Wprowadzimy Was w muzyczny nastrój delikatności i piękna dźwięku, który będzie Wam towarzyszył przez całe Święta. Wyjątkowo, tak właśnie złożymy Wam życzenia. Pomyślicie może, że to dużo, dużo zbyt wcześnie. A co tam… Wesołych Świąt!”

Album promuje utwór„Zanim Święta” skomponowany przez Kubę Badacha.
Do utworu powstał oryginalny teledysk. Za jego reżyserię odpowiada Archon, który idealnie zobrazował klimat piosenki.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪