Płyta tygodnia 49/2016 05-11 grudnia

beuWykonawca: BeU
Tytuł: Ja jestem

W pierwszą niedzielę adwentu, 27 listopada, nakładem wydawnictwa StopThePop – artist promotion group ukazała się debiutancka płyta „Ja jestem” zespołu BeU. Data nie jest przypadkowa, czas oczekiwania na przyjście Jezusa nie oznacza, że Boga z Nami nie ma! Jest, tu i teraz. Chce być, we wszystkich ludzkich sprawach, w Naszych słabościach. Mówi do Nas często, jak do apostołów na środku jeziora Genezaret: „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!”.

Bez względu na to, czy nazwę zespołu czytamy po polsku (właśnie tak czytamy) , czy angielsku, BeU to poszukiwanie siebie. Poszukiwanie artystyczne, ale i osobiste. U źródła naszej muzyki leży przekonanie, że siebie, swojego powołania można skutecznie szukać tylko w Bogu. Inny kierunek to droga na manowce, o czym zdążyliśmy się przekonać.
Nasza muzyka to wypadkowa upodobań do „czarnych” gatunków: funka, disco, r’n’b, gospel, ale także rocka i popu. Najtrafniej określić nas można jako zespół grający współczesną muzykę chrześcijańską (CCM – contemporary christian music).