Piosenka Tygodnia: Szymon Komasa & Joanna Kulig – Piosenka jest dobra na wszystko

Wykonawca: Szymon Komasa & Joanna Kulig
Tytuł: Piosenka jest dobra na wszystko

Utwór „Piosenka jest dobra na wszystko” to preludium absolutnie wyjątkowego projektu, w którym Szymon Komasa wraz z wybitnymi aranżerami, solistami, wokalistami i orkiestrą dokonuje reinterpretacji kultowych utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.
Szymonowi w piosence partneruje Joanna Kulig – aktorka i wokalistka, a za aranżację utworu odpowiada Aleksander Dębicz, którego intencją było „podnieść ludzi na duchu”. Jego wizję artystyczną wspaniale realizują młodzi muzycy Santander Orchestra i dyrygent Radosław Labahua.
Projekt „Szymon Komasa – Kabaret Starszych Panów. Laboratorium” jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem – LABORATORIUM, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna „mikstura”.

Do grona wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem wyjątkowi artyści jak: Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król – w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek – jako autorzy aranżacji.
– Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi. Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje – w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami – jak to w laboratorium – zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła – tłumaczy Szymon Komasa.

Idea projektu, która przyświecała Szymonowi, spotkała się z życzliwą reakcją Fundacji Wasowskich.
– Cieszymy się, że te utwory żyją, bo są po prostu piękne. Trudno znaleźć w polskiej muzyce rozrywkowej tyle genialnych połączeń tekstu i muzyki, ile stworzyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski – uznali Monika i Grzegorz Wasowscy.
Premiera albumu będzie miała miejsce 22 października, czyli niemal w rocznicę nadania pierwszego programu Kabaretu pt. „Wieczór I – Popołudnie Starszych Panów”.