Piosenka Tygodnia: Miriam i przyjaciele – 12 Gwiazd

Wykonawca: Miriam i przyjaciele
Tytuł: 12 Gwiazd

W 2021 roku zespół Miriam ponownie zaprezentował porywającą i pełną pasji płytę. Doskonale zrealizowane i wyprodukowane nagrania sprawiły, że album pt. „Pokój” jest jedną z ciekawszych muzycznych propozycji ubiegłego roku.

Zespołowi Miriam towarzyszą przyjaciele i orkiestra symfoniczna. Kompozycje i teksty, podobnie jak przy poprzedniej realizacji, są autorstwa o. Grzegorza Kwietnia OFMConv (poza „Życie za życie”, której autorem jest o. Piotr Szczepański OFMConv, jak również „Chcę wierzyć” autorstwa Matthew Evancho). Zespół prowadzi o. Andrzej Sąsiadek OFMConv.

Na treść albumu składają się utwory z „Oratorium o Pokoju”, które powstało z okazji 1. rocznicy konsekracji Kaplicy Wieczystej Adoracji.
Spośród wszystkich krajów świata, tylko w 12 miejscach powstają Kaplice Pokoju – „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, które pomimo odległości i różnic czasowych, tworzą Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Pod opieką Matki Bożej trwa w nich wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kaplica Pokoju w Niepokalanowie jest ósmą Gwiazdą. Niepokalanów wybrano, ponieważ jest miejscem naznaczonym obecnością św. o. Maksymiliana Kolbe, który w czasie II wojny światowej, złożył swoje życie w ofierze miłości, wcześniej zawierzając je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

Na wzór św. o. Maksymiliana, w Niepokalanowie zrodziły się comiesięczne Spotkania „Oddaj się Maryi” oraz Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, którego część dziękczynna potrwa do 22 sierpnia. W drugiej części Wielkiego Zawierzenia dziękujemy Bogu za: Jego miłość, stworzenie, dar życia, rodzinę, przyjaciół i bliskich, zbawienie w Kościele, własne powołanie oraz za Maryję naszą Matkę.