Piosenka Tygodnia: LAUD. feat. Mate.O – Światło

Wykonawca: LAUD. feat. Mate.O
Tytuł: Światło

Zespół LAUD. stworzyli w 2020 roku Stiep Wojnar oraz Bolo Pietraszkiewicz (wcześniej współpracujący z Małgorzatą Ostrowską i zespołem Stare Dobre Małżeństwo). Zespół jest niejako kontynuacją wcześniejszego projektu muzyków „Audiogen”, który tworzyli wraz z Anią Marek oraz Klaudiuszem Walentynowiczem w latach 2004 – 2008 koncertując w kraju oraz wydając dwie EPki. W 2021 do zespołu dołączyli Paweł Goliński – bas i Artur Matwiejczuk – perkusja.

Celem LAUD. jest uwielbienie Jezusa Chrystusa, pragnienie oglądania jego chwały i zmiany ludzkiego życia.
– Chcemy codziennie odkrywać kim jest nasz Król, stwórca nieba i ziemi. Chcemy poddawać się pod jego panowanie, bo wiemy że On chce dla nas tego co najlepsze. Dołączcie do nas!!! – mówi Stiep Wojnar

Rok 2021 to premiery 3 singli zespołu. Pierwszy z nich miał premierę w styczniu i składał się z dwóch wersji piosenki „Kim jest nasz Król ?”, polsko oraz angielskojęzycznej. W marcu oraz czerwcu 2021 światło dzienne ujrzały dwa kolejne nagrania pt. „Melodia złamanego serca” oraz „Światło” z gościnnym udziałem Mate.O.

Nad finalnym brzmieniem wszystkich utworów (miks i mastering) pracował Robert Szydło, a stronę wizualną całego projektu stworzyła Kasia Muranty-Sawicka (madeincosmos.com).