Piosenka Tygodnia: Golec uOrkiestra – Stromy szlak

Wykonawca: Golec uOrkiestra
Tytuł: Stromy szlak

Golec uOrkiestra „wjeżdża na salony” z nowym singlem o tytule „Stromy szlak”, który jest efektem współpracy zespołu z międzynarodowym team’em producenckim „Pelican”.

Zespół niejednokrotnie udowodnił swoją otwartość na muzyczne eksperymenty, chociażby w hicie „Górą Ty”, dlatego i tym razem nie jest inaczej.

„Stromy szlak” w warstwie muzycznej to mieszanka dźwięków z pogranicza folktroniki, pop edm, oraz house’u. Lekkości i taneczności nadaje piosence charakterystyczny skrzypcowo-piszczałkowy motyw, swoisty znak jakości i rozpoznawalności formacji braci Golec.

Inspiracją do stworzenia piosenki były słowa polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz „Każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”.

Czymże byłoby życie człowieka bez celu, bez marzeń czy bez wyzwań? Przecież to właśnie dzięki nim zdobywa się życiowe szczyty, pokonuje bariery, czy własne słabości. To marzenia generują cele, cele nadają sens, a ich osiągnięcie może dać człowiekowi szczęście. I z takim przesłaniem „Stromy Szlak” rusza do rozgłośni radiowych.

Singiel jest zapowiedzią najnowszego albumu Golec uOrkiestry, który zespół zamierza wydać z okazji jubileuszu 25-lecia swojej działalności. Planowana premiera wydawnictwa: jesień 2023 r.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪