Piosenka Tygodnia: Eric Clapton & Bradley Walker – Always on my mind

Wykonawca: Eric Clapton & Bradley Walker
Tytuł: Always on my mind

Piosenka została napisana przez Wayne’a Carsona, Johnny’ego Christophera i Marka Jamesa. Carson chciał tą piosenką wynagrodzić żonie jego dłuższy niż zapowiadał pobyt poza domem.

„W Always on my mind chodziło tylko o długie przeprosiny” – wspominał autor. „Myślę, że na świecie jest wielu ludzi którzy szukali sposobu, by powiedzieć to w piosence.”

Po raz pierwszy została wydana przez Gwena McCrae 1972 i kilka miesięcy później przez Brende Lee. Jednak pierwsze wielkie sukcesy przyszyły, gdy także w 1972 roku Elvis Presley kilka tygodniu po separacji z żoną Priscillą wydał swoja wersję. Wtedy singiel osiągnął status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych za sprzedaż w ponad milionie egzemplarzy.

10 lat później po utwór sięgnął Willie Nelson, który także wyniósł tę piosenkę na szczyty list przebojów i stała się ona ważną częścią jego repertuaru.

„Always On My Mind” zachwyciło mnie w momencie, gdy je usłyszałem, co jest jednym ze sposobów, w jaki wybieram piosenki do nagrania” – napisał Nelson w swojej autobiografii Willie z 1988 roku. „Są pięknie, smutne piosenki, które mnie zachwycają… zapadające w pamięć melodie, których nie można wyrzucić z głowy, z wersami, które naprawdę się nas trzymają”.

Dziś Willie Nelson ma 90 lat. Z tej okazji otrzymał prezent od swoich fanów. Jest nim Eric Clapton i Bradley Walker (piosenkarzem country). Na początku teledysku zamieścili: „Drogi Willie, za 90 lat i wiele więcej. „Love”, Eric and Bradley.”

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪