PIOSENKA TYGODNIA: Michał Bajor – Głos

Piosenka Tygodnia (46/2017 13 – 18 listopada):

Wykonawca: Michał Bajor
Tytuł: Głos

Muzyka: Wlodzimierz Korcz
Słowa: Monika Partyk

„Głos” to emocjonalna ballada skomponowana przez Włodzimierza Korcza, ze słowami Moniki Partyk. W utworze tym Michał Bajor ze znanym sobie liryzmem wyśpiewuje – „Jednak wciąż tam we mnie coś kołacze, jednak coś pod słońce każe biec”.

To kolejny singiel promujący drugą część serii „Od Kofty…Do Korcza”. Ta nowa pyta Michała Bajora niejako podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). Na repertuar jubileuszowego zestawu złożyły się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii.

Materiał został podzielony na dwie części, pierwsza wyszła w maju b.r., druga część zawiera wyłącznie kompozycje Włodzimierza Korcza, do tekstów wybitnych autorów, m.in. Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego.

To pracowity okres dla Michała Bajora – zarówno za sprawą wydania albumu, jak i obszernej trasy koncertowej obejmującej kilkanaście polskich miast.