Parafia Niepokalanów: Peregrynacja Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa

Rozpoczyna się peregrynacja Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie.

Codziennie wieczorem ikona przekazywana będzie do domu najbliższych sąsiadów wraz z towarzyszącymi jej materiałami pomocnymi do modlitwy i duchowego przeżycia tego niezwykłego spotkania. Będzie to doskonałą okazją do powierzenia wstawiennictwu świętego Józefa naszych rodzin, małżeństw, mężów, ojców, dzieci, spraw finansowych, zdrowotnych.

Ikona jest szczególnym rodzajem obrazu, który według tradycji wschodniej niejako jest oknem na Niebo. Dlatego z wielką wiarą przyjmijmy ją w swoim domu wierząc, że św. Józef będzie hojnie obdarzał łaskami wszystkich, którzy przyjmą go pod swój dach.

Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w środę 13 października po Mszy świętej o godz. 18.00. Wówczas ikona zostanie przekazana jednej z rodzin z Ludwikowa. I tak przez kolejne miesiące będzie wędrowała przez poszczególne wioski parafii, by ostatecznie powrócić do Bazyliki.

Za: http://parafia.niepokalanow.pl/