OTO MATKA TWOJA: Zmartwychwstanie Pana Jezusa

W ramach audycji „Oto Matka Twoja” rozpoczęliśmy nowy cykl audycji, poświęcony biblijnym źródłom modlitwy różańcowej. Wysłuchamy wykładów, które zostały wygłoszone w kościele ojców Dominikanów na warszawskim Służewie w 2012 r. z okazji 10. rocznicy wydania przez Jana Pawła II listu apostolskiego „Rosarium Virginis Mariae”. Święty Papież zachęca w nim do kontemplacji tajemnicy Chrystusa w zjednoczeniu z Maryją. Będziemy więc w naszych audycjach przyglądać się kolejnym tajemnicom różańca, po to, by nasza modlitwa różańcowa mogła stać się jeszcze lepsza.

W najbliższy piątek 26 kwietnia wysłuchamy drugiej części wykładu dr. hab. Krzysztofa Mielcarka, polskiego biblisty, doktora habilitowanego nauk teologicznych, profesora nadzwyczajnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wypowiedź będzie dotyczyła biblijnych aspektów Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera), niedziela po godz. 11.00 i poniedziałek po godz. 10.00.


W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewie. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju. Nagrania wykładów można znaleźć na stronie: sluzew.dominikanie.pl

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości ojców dominikanów z klasztoru na warszawskim Służewie.