Ostatnie dni na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Już tylko trzy dni zostały na wybranie najlepszych projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Mieszkańcy regionu żyrardowskiego mogą oddać dwa głosy – na projekt ogólnowojewódzki i projekt z regionu, w którym mieszkają. – Zachęcam do głosowania na najciekawsze i najpotrzebniejsze inwestycje. Zostało już niewiele czasu, a wybór jest duży – podkreśla marszałek Adam Struzik. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. Głosowanie na stronie bom.mazovia.pl potrwa do najbliższego czwartku 30 czerwca.

Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 8 z regionu żyrardowskiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

Jak głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można do 30 czerwca br. na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów mogą oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł.

8 projektów z regionu żyrardowskiego

W regionie żyrardowskim pozytywną ocenę otrzymało 8 projektów. Ich wartość to w sumie ponad 1,5 mln zł.

Jeszcze do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

  1. „Przystanek Relacje 2.0” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu żyrardowskiego (150 000 zł),
  2. Nasze Kochane Dzieciaki – seria warsztatów dla dzieci (14 000 zł),
  3. Festiwal Kultury i Sztuki ŻOF „Poznaj Swojego Sąsiada” (130 000 zł),
  4. Instalacja holograficzna w Muzeum Kolei Wąskotorowej (Stacja Muzeum) w Sochaczewie (25 000 zł),
  5. Budowa ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 579 na odcinku ok. 85 metrów (południowo-zachodnia strona ul. Słonecznej w Radziejowicach) (165 000 zł)’
  6. Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego (199 800 zł),
  7. Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grójeckiego – Nasze najpiękniejsze i najsmaczniejsze! (156 500 zł),
  8. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 730, polegająca na budowie chodnika na odcinku Jasieniec-Wola Boglewska (730 000 zł).

Lista projektów z regionu żyrardowskiego znajduje się na stronie:

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=2&dzielnica=4

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród projektów, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

Lista projektów ogólnowojewódzkich znajduje się na stronie:

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=1&dzielnica=

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu FB Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Wyniki tegorocznej edycji BOM zostaną ogłoszone do 11 lipca br.