OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA CZCICIELI OJCA WENANTEGO NA KALWARIĘ PACŁAWSKĄ

W dniach 16-17 lipca 2021 r. (piątek-sobota) w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Grup i Wspólnot Modlitewnych Ojca Wenantego Katarzyńca oraz czcicieli sługi Bożego, a także wspólnot karmelitańskich.

Modlitewne spotkanie rozpocznie się na Wzgórzu Kalwaryjskim w piątek – 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, o godz. 15:00 wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której konferencję nt. szkaplerza wygłosi o. Andrzej Ruszała, karmelita z Przemyśla, który równocześnie jest archidiecezjalnym egzorcystą.

Wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 z błogosławieństwem i nałożeniem szkaplerzy będzie przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. W drugim dniu pielgrzymki, w sobotę 17 lipca, po Mszy Świętej o godz. 9:00, uczestnicy spotkania przejdą dróżkami Matki Bożej Bolesnej. Ogólnopolska Pielgrzymka czcicieli Ojca Wenantego organizowana jest w ramach Roku Ojca Wenantego z okazji jego setnej rocznicy śmierci oraz z okazji pierwszej rocznicy podniesienia kalwaryjskiej świątyni do rangi bazyliki mniejszej. Z tej okazji 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Informacje nt. pielgrzymki zamieszczone są w harmonogramie Roku Ojca Wenantego na stronie www.wenanty.pl.