Niepokalanów: „Dobre kino” zaprasza

jak_bog_da_plakatZapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Jak Bóg da” do sali św. Bonawentury w Niepokalanowie. Seanse odbędą się 11 lutego (sobota) o 18.00 oraz 12 lutego, w niedzielę  o godz. 15.30. Wstęp wolny.

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…