Mazowsze dla Syrii

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „Mazowsze dla Syrii” organizowanej wspólnie przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Caritas Polska.

Akcja „Mazowsze dla Syrii” jest odpowiedzią na prośbę Arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha z Homs w Syrii o pomoc w budowie szkoły w mieście Yabrud, w diecezji Homs, położonego nieopodal starożytnej Palmiry. Patronem szkoły będzie Janusz Kusociński, wybitny polski sportowiec i patriota, złoty medalista olimpijski z Los Angeles z 1932 roku, który został zamordowany przez nazistów w podwarszawskich Palmirach w 1940 roku. Polska i syryjska Palmira to symboliczne miejsca, w których dokonano zbrodni przeciwko ludzkości i dziedzictwu kulturowemu.

Zbiórka środków na odbudowę szkoły w Yabrud realizowana jest z inicjatywy Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jesteśmy międzynarodową organizacją wspierającą ofiary wojny w Syrii od samego początku konfliktu. Dzięki pomocy naszych darczyńców współfinansujemy w 140 krajach świata projekty pomocy humanitarnej: odbudowę domów, szpitali i szkół w miejscach katastrof naturalnych i wojen, wspieramy w zakresie dożywiania i leczenia mieszkańców najbiedniejszych rejonów świata.

W akcję „Mazowsze dla Syrii”, w ramach której będą zbierane fundusze na budowę szkoły w Yabrud, zaangażowani są: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z obszaru Mazowsza takich jak:
– Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,
– Związek Żołnierzy Wojska Polskiego,
– Chorągiew Stołeczna ZHP im. Bohaterów Warszawy,
– Chorągiew Mazowiecka ZHP im. Władysława Broniewskiego w Płocku,
– Rada Krajowa Kół Gospodyń Wiejskich, Fundacja 150 lat KGW,
– Koleje Mazowieckie,
– Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie,
– Mazowiecki Instytut Kultury.

Akcję „Mazowsze do Syrii” promuje plakat i teledysk.

 

Więcej informacji: http://pkwp.org/mazowszedlasyrii