Korowód świętych na facebooku – boska alternatywa dla Halloween

W odpowiedzi na napływającą z Zachodu modę na obchodzenie 31 października Halloween – święta mającego nie tylko pogańskie korzenie, ale i satanistyczne związki – Radio Niepokalanów – JEDYNE RADIO ZAŁOŻONE PRZEZ ŚWIĘTEGO – jak co roku, zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Korowód Świętych na facebooku”. To już 5. edycja naszej zabawy, a więc i mały jubileusz!

„Korowód Świętych na facebooku” – to pełna franciszkańskiej radości, pokoju i dobra – akcja będąca chrześcijańską alternatywą dla Halloween. Proponujemy, aby na ostatnie dni października i pierwsze dni listopada przebrać się za ulubionego świętego czy błogosławionego, zamieniając swoje zdjęcie profilowe na facebooku na zdjęcie owego świętego.

Zobacz: Apel egzorcystów diecezji płockiej, by nie uczestniczyć w Halloween

To świetna okazja, by nie tylko podmienić zdjęcie profilowe, ale także przyjrzeć się życiu wybranego świętego i starać się podmienić także nasze postępowanie. A kiedy ktoś zapyta nas, dlaczego mamy takie a nie inne zdjęcie na FB, mamy wspaniałą okazję do złożenia świadectwa.

Duchowa przyjaźń ze świętymi może być dla nas wielką pomocą. Byli to bowiem całkiem zwyczajni ludzie, którzy powiedzieli Bogu „tak” i zrealizowali powołanie do świętości, którym obdarzony jest przecież każdy z nas. Przyglądanie się ich życiu i codziennym wyborom, pomaga nam samym wzrastać w świętości i podejmować Boże decyzje. „Święci, którzy w każdej epoce historii ukazywali światu blask światłości Bożej, są widzialnymi świadkami tajemniczej świętości Kościoła. (…) Aby zrozumieć głębię Kościoła, musicie spojrzeć na nich! Lecz nie tylko na tych świętych, którzy zostali kanonizowani, lecz także na wszystkich świętych ukrytych, anonimowych, którzy starali się żyć Ewangelią pośród zwykłych, codziennych obowiązków. To oni ukazują, czym jest Kościół w swej najgłębszej istocie, a jednocześnie chronią go przed miernością, kształtują od środka, pobudzają do tego, by był oblubienicą Chrystusa bez skazy i zmarszczki” – pouczał nas św. Jan Paweł II.

Czym jest świętość?

Także i na to pytanie znajdujemy odpowiedź w nauczaniu św. Jana Pawła II: „Świętość życia oznacza przyznanie Bogu pierwszego miejsca w waszych myślach i czynach; oznacza poszanowanie Jego woli w życiu rodzinnym oraz prawdę i sprawiedliwość we wzajemnym obcowaniu z innymi, świętość oznacza znajdywanie czasu na modlitwę, miłość bliźniego, przebaczenie dla krzywdzicieli i cierpliwość w doświadczeniach życia. Oznacza wzrost w znajomości prawd wiary, w pobożności i w posłuszeństwie wobec wiekuistego Ojca”.

Mamy nadzieję, że nasza wspólna zabawa „Korowód Świętych na facebooku” będzie dla nas okazją nie tylko do tego, by powiedzieć NIE dla Halloween, ale przede wszystkim zbliży nas do nieba, pomagając uczynić krok lub dwa ku naszej świętości.


PLAN DZIAŁANIA:
1) Wybierz świętego lub błogosławionego. Może to być ulubiona postać lub ktoś, z kim dopiero chcesz się zaprzyjaźnić.
2) Ustaw zdjęcie wybranej postaci jako zdjęcie profilowe na swoim profilu na FB
3) Zapoznaj się z życiorysem świętego: pomyśl w czym jego życie przypomina Twoje, jaką z jego cech chciałbyś naśladować, znajdź modlitwę za jego wstawiennictwem. Wnioski staraj się wcielić w życie.
4) Daj świadectwo! Gdy ktoś zapyta Cię o zdjęcie – opowiedz o swoim nowym świętym przyjacielu.

Dobrej świętej zabawy!

DOŁĄCZ do wydarzenia na Facebooku!