Ewangelia dla dzieci 2021

Zuzia i Antek to bohaterowie nowej, wydanej przez Edycję Świętego Pawła książki „Ewangelia dla dzieci 2021”.

Napisana w odpowiedzi na prośby i sugestie czytelników niezwykle cenionej serii „Ewangelia. Droga, Prawda i Życie”. Treść czytań na wszystkie niedziele i święta 2021 roku przeżywana i interpretowana przez bliźniaków, Zuzię i Antka, którzy Pana Jezusa kochają, lubią, myślą o Nim, zadają Mu mnóstwo pytań i – chcą Go coraz lepiej poznać.

Niedzielne przygody z Pismem Świętym kończą się zagadką, rebusem lub inną formą zabawy edukacyjnej, wymagającą aktywności dziecka i utrwalającej poznawane treści.

Ewangeliczne przygody dzieci opisał autor legenda ks. Bogusław Zeman SSP, a całość wirtuozersko (i przezabawnie!) zilustrował Artur Nowicki.

„Ewangelia dla dzieci 2021” zawiera: teksty Ewangelii na wszystkie niedziele i święta całego roku, odnośniki do Biblii, ciekawe historie o uroczych bliźniakach: Zuzi i Antku, pozwalające lepiej zrozumieć słowo

Boże oraz różnorodne zadania dla dzieci inspirowane niedzielną Ewangelią. Labirynty, zagadki, krzyżówki, kolorowanki to tylko niektóre z propozycji mające im w tym pomóc.

Pozycja zwraca uwagę bardzo starannym opracowaniem graficznym, pięknymi ilustracjami przenoszącymi czytelnika w świat Biblii, a także lekkimi, radosnymi rysunkami przedstawiającymi perypetie dwójki naszych bohaterów: Zuzi i Antka. Znakomicie opracowane pod kątem metodyki przekazywania wiedzy dzieciom różne formy zabaw aktywizujących z pewnością będą zachęcającym sposobem na regularne poznawanie Ewangelii.

Ta książka to zaproszenie, aby pokazać dzieciom Pismo Święte jako księgę fascynującą i niezwykłą! Pomóc rodzicom, nauczycielom i katechetom w prowadzeniu z dziećmi rozmów na tematy biblijne. Mamy nadzieję, że stanie się ulubioną niedzielną lekturą rodzin pogłębiających słowo Boże skierowane podczas Mszy św. do jej uczestników. Jest też znakomitym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą.

Zapraszamy całe rodziny, aby zabrały dzieci w inspirującą podróż, na której spotkają, poznają i pokochają Pana Jezusa!

Ci, którzy czytają Pismo Święte, umacniają swoją wiarę; ci, którzy na modlitwie biorą często do ręki tę Księgę i karmią się nią codziennie, stopniowo zaczynają rozumować w sposób nadprzyrodzony. Ich sądy i pragnienia stają się nadprzyrodzone i ukształtują się jak ludzie, o których Duch Święty mówi: „Sprawiedliwy żyje z wiary”.
– bł. Jakub Alberione, założyciel Towarzystwa Świętego Pawła