Trwa 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” w niedzielę 14 lutego rozpoczął się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Celem Tygodnia jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu oraz na wartość abstynencji, do której zachęcamy – mówi o. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Episkopatu Polski. Duchowny podkreśla, że jest to też “czas modlitwy za pogrążonych w nałogu alkoholizmu i wszystkich innych nałogach, których jest wiele, ale które często mają jedno wspólne źródło” a także wsparcia rozmaitych ośrodków terapeutycznych oraz inicjatyw trzeźwościowych.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu od lat rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Jego geneza sięga 1956 roku, gdy biskupi polscy na Jasnej Górze zobowiązali się do walki o wykorzenienie alkoholizmu – poważnego problemu społecznego i narodowego, wpływającego na kondycję całych rodzin.

Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości przygotował specjalne materiały duszpasterskie na 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Materiały te, dostępne m.in. na stronie Archidiecezji Warszawskiej (TUTAJ), mogą być być pomocą dla kapłanów i osób, które we wspólnotach parafialnych, zakonnych czy w organizacjach pozarządowych angażują się w formację i wychowanie do trzeźwości.

Za: https://archwwa.pl/