DOBRA BIBLIOTECZKA: Boskie Oblicze na chuście z Manoppello – poniedziałek, 25 marca, 18.15

Na początku Wielkiego Tygodnia zapraszamy na spotkanie z książką „Boskie Oblicze na chuście z Manoppello”. To historia cudownej relikwii – chusty, na której odcisnęło się oblicze naszego Zbawiciela. Badania dowodzą, że cudowna fotografia obrazuje tę samą Osobę, którą widzimy na Całunie Turyńskim.

„Znałem te oczy, znałem to spojrzenie. Ostatnio widziałem je zaledwie trzy tygodnie wcześniej na wizerunku, którego obecnie oglądana ikona jest ciemną kopią. Nie tutaj, nie w Pałacu Apostolskim w Rzymie. To było w zapomnianym zakątku Włoch. Przed dwudziestoma dwoma dniami z Ellen i kardynałem Joachimem Meisnerem nawiedziliśmy po raz ostatni to Oblicze na wzgórzu opodal małego miasteczka w Abruzzach. Dla tego spojrzenia wyruszyliśmy skoro świt z Rzymu, aby przejechać 170 kilometrów na drugą stronę włoskiego półwyspu. Było to 4 kwietnia 2005 roku. Zaledwie dwie noce minęły od śmierci papieża. „Dziś spotkałem Pana paschalnego” – rzekł kardynał z Kolonii po południu tego dnia reporterce amerykańskiego magazynu. (…) Opieram się wyczerpany o kolumnę Berniniego na placu św. Piotra. Bolą mnie stawy, pali mnie ciało. Ale teraz chcę, teraz muszę opowiedzieć tę historię nie do wiary. Historię odkrycia oblicza Boga niewidzialnego. Opowiedzieć tylko to, zupełnie na nowo, w całości, od początku. A jest to historia licznych odkrywców żyjących w różnych epokach, ale przede wszystkim historia lichego miasteczka na włoskim wybrzeżu Adriatyku. Warto zapamiętać jego nazwę: Manoppello”. – pisze na początku książki autor, Paul Badde.

Zapraszamy na rozmowę Michała Łosiaka z ks. Janem Nowakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa JEDNOŚĆ, nakładem którego ukazała się książka.

SŁUCHAJ: poniedziałek, 25 marca – godz. 18.15 (premiera) i piątek, 29 marca – godz. 9.15.