DO ODSŁUCHANIA: Oddanie33 z kapłanami ziemi śląskiej

Rekolekcje ODDANIE33 to znany i ceniony format 33-dniowych, indywidualnych rekolekcji przygotowujących do aktu oddania się Matce Bożej. W najnowszej wersji rekolekcji znajdziemy nauczanie wybitnych postaci polskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Bł. Ks. Jana Franciszka Machy, kard. Augusta Hlonda oraz siostry Dulcissimy. Rekolekcje powstały we współpracy i pod patronatem Archidiecezji Katowickiej.

Gościem DOBREJ BIBLIOTECZKI będzie Adrian Pakuła, twórca i koordynator kolejnych edycji rekolekcji ODDANIE33, autor książki „Oddanie33 z kapłanami ziemi śląskiej”. Opowie m.in. o związkach ks. Franciszka Blachnickiego z Niepokalanowem i św. Maksymilianem Kolbe, czy oddaniu Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał kard. August Hlond”. To właśnie Ci święci prowadzą nas w najnowszej edycji rekolekcji do oddania się w niewolę miłości Niepokalanej.


Rekolekcje ODDANIE33 są swoistym fenomenem duchowym. Przez pośrednictwo internetu, w rekolekcjach wzięło już udział kilkaset tysięcy osób. Cały czas powstają nowe wersje rekolekcji, z których każda cieszy się dużym zainteresowaniem i zdobywa wierne grono odbiorców.

Twórcy wierzą, że podobnie będzie z najnowszą wersją rekolekcji, których pierwsza, internetowa edycja ruszy już w dzień Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – 8 kwietnia 2024 roku. Oficjalna inauguracja rekolekcji odbędzie się w katedrze katowickiej, w poniedziałek, wspomnianego 8 kwietnia, o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie metropolita katowicki, Ks. Abp Adrian Galbas, który we wprowadzeniu do rekolekcji pisze m.in.: “Bardzo się cieszę, że do naszych rąk trafia kolejna edycja rekolekcji Oddanie33, które wielu ludziom pomogły w odkryciu wartości modlitwy i w pogłębieniu życia duchowego, a niejednokrotnie skłoniły do nawrócenia. (…). Bardzo zachęcam wszystkich wiernych, zwłaszcza moich diecezjan, do odprawienia tych rekolekcji.”

Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania znajdziemy na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: gosc.pl/oddanie33

Z kolei przez cały rok liturgiczny rekolekcje można organizować we wspólnotach parafialnych, do czego serdecznie zachęca metropolita katowicki: “Moich braci księży, zwłaszcza proboszczów, bardzo proszę o promowanie rekolekcji Oddanie33 w swoich wspólnotach. Parafie z pewnością bardzo na tym zyskają. Na czas odnowy duchowej, z serca wszystkim błogosławię.”