DO ODSŁUCHANIA: Emocje – krzyk do zrozumienia siebie. Spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim

Radzenia sobie z emocjami, podobnie jak radzenia sobie z pieniędzmi, nie uczy się w szkołach, a są to bardzo ważne dla naszego życia kwestie, z którymi mamy do czynienia na co dzień! Nasz bank emocji, i to jak z niego korzystamy, bardzo wpływa na jakość naszych relacji, stan naszego zdrowia, samopoczucie, ocenę sytuacji i całą masę spraw, z których czasami nie zdajemy sobie sprawy.

Jakie są „pułapki myślenia”, które wprowadzają nas w błąd? W jaki sposób funkcjonuje w nas zdolność manipulowania własnymi myślami? Jakie dwie błędne postawy przyjmujemy w obliczu natrętnych i dręczących nas myśli? Jakie są konsekwencje uciekania przed własnymi emocjami? Dlaczego nie powinniśmy poddawać się emocjom?

W marcowe środy o emocjach opowie ks. Marek Dziewiecki, psycholog specjalizujący się w obszarach profilaktyki i terapii uzależnień, dyrektor radomskiego telefonu zaufania „Linia Braterskich Serc”, utor książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie i profilaktyki uzależnień. O emocjach pisze w książce „Emocje. Krzyk do zrozumienia” wydanej przez Wydawnictwo RTCK.

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4