DO ODSŁUCHANIA: Dziewczyno, jeśli chcesz być nowoczesna

„Wiatr obraca szybko kartki mód, tak że nigdy nie wiadomo, do której stronicy należy się stosować, a więc wolę być na tej, która się nigdy nie zmienia – na stronicy Ewangelii” – czytamy w książce „Dziewczyno, jeśli chcesz być nowoczesna”. To pozycja, która ukazała się po raz pierwszy w 1948 roku nakładem Wydawnictwa Rycerstwa Niepokalanej. Teraz Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa wydają ją ponownie, zachęcając kobiety, by poszukały w niej ważnych pytań i zaskakujących odpowiedzi.

Czy chcesz być nowoczesna? Co to oznacza? Czy da się połączyć wiarę i życie w świecie? Jak być kobietą wartościową i nie zgubić się w tym świecie? Czy warto podążać za każdą modą?

„Na twą osobowość składają się wszystkie dary, które otrzymałaś – czy to fizyczne, jak uroda, wdzięk, czy też duchowe, jak inteligencja, subtelność, uzdolnienia i talenty. Wszystkie te dary zmieniają się zależnie od osobnika. Należy wyciągnąć z nich jak najwięcej pożytku. Bóg, który jest twórcą tych darów, powierza ci je, abyś je dobrze wykorzystała dla dobra bliźnich. […] Rozkwit każdej istoty i jej szczęście – gdyż szczęście każdej istoty związane jest zawsze z jej rozkwitem – zależą głównie od należytego użytkowania darów swojej natury. Człowiek czuje się szczęśliwy, gdy urzeczywistni to do czego jest stworzony. [… Kobieta] Stworzona jest po to, by żyć sercem, stworzona jest dla czynienia daru z siebie.” – czytamy na kartach książki.

Wrażeniami po lekturze książki „Dziewczyno, jeśli chcesz być nowoczesna” podzielą się Malwina Szymańska i Paulina Wysocka.


Tytuł: Dziewczyno, jeśli chcesz być nowoczesna
Autor: Paula Hoesl
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie
Liczba stron: 68
Rok wydania: 2024 (1948)

Książka jest dostępna TUTAJ