Dąbrowa Białostocka: Wystawa poświęcona ojcu Fordonowi

Zespół Popiełuszko-historia wraz z proboszczem Parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie Białostockiej, zapraszają na wystawę o Słudze Bożym o. Melchiorze Fordonie. Wystawa, powstała na podstawie książki  A. Wojtczaka „Ojciec Melchior Józef Fordon”, zostanie otwarta w dniu 160. rocznicy urodzin o. Melchiora – 5 sierpnia 2022 r.

Ojciec Melchior – dziś mało znany, a może nawet i zapomniany – był franciszkaninem i duchowym mistrzem świętego Maksymiliana. Starszy od ojca Kolbego o ponad 30 lat był jego spowiednikiem i duchowym opiekunem, pokornym i zarazem odważnym człowiekiem oraz bardzo dobrym kapłanem.

21 grudnia 2018 r. Ojciec Święty Franciszek uznał heroiczność cnót sługi Bożego Melchiora Fordona (ur. 5.08.1862 – zm. 27.02.1927), otwierając drogę do jego beatyfikacji.

Zapraszamy!

***

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego o. Melchiora Józefa Fordona

Wszechmogący, wieczny Boże, który jesteś źródłem wszelkiej świętości i Ojcem nieskończonej dobroci, wysłuchaj naszą pokorną modlitwę i spraw, aby Twój sługa o. Melchior Fordon, przykład Twojej niewysłowionej dobroci i łagodności, wierny uczeń Twojego Syna Jezusa Chrystusa, naśladowca św. Franciszka, Biedaczyny z Asyżu, dostąpił chwały Twoich ołtarzy i stał się dla nas pośrednikiem Twego wielkiego miłosierdzia. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.