CZEKAJĄC, AŻ PRZYJDZIE… – adwentowy dzień skupienia dla małżeństw niepłodnych: 15 grudnia

W imieniu zarządu katolickiego Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” z Krakowa oraz Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych serdecznie zapraszamy na organizowany w dniu 15 grudnia 2015 r. dzień skupienia dla małżeństw starających się o potomstwo pod hasłem „Czekając aż przyjdzie…”.

W programie m.in. prelekcja nt. niepłodności męskiej, coraz częstszej przyczyny braku dziecka w rodzinach. Temat przybliży krakowski lekarz naprotechnolog, specjalista andrologii klinicznej Leszek Lachowicz. Nasze motto to: „Aby nikt z niepłodnością nie pozostał sam”, bo wiemy jak ważne jest aby w tak trudnym czasie próby być blisko Pana Boga, mieć obok ludzi życzliwych i tych którzy przeżywają to samo doświadczenie.

Termin: 15.12.2018 r. od godz. 9.00
Miejsce: klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, ul. Nazaretańska 1, Kraków
Koszt: 60zł od osoby (120 od pary) przy zapisie do 9 grudnia. Opłata obejmuje przerwy kawowe oraz posiłki (obiad + kolacja)

Prowadzący:
ks. Bogusław Kastelik – Ojciec Duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, studiował antropologię i doktorat uzyskał na WT PUJPII
lek. Leszek Lachowicz – lekarz ginekolog, androlog, od 2008 r. zajmuje się leczeniem par niepłodnych w programie naprotechnologii.
Edyta Szklarz – mgr polonistyki, psychoterapeuta – w trakcie certyfikacji – rodzin, par i osób indywidualnych, zafascynowana procesem powrotu do szczęścia po traumie i odnajdywania, wraz z pacjentami, sensu życia.

W programie znajdą się również m.in.: wspólnotowa modlitwa oraz czas na rozmowy i wzajemne dzielenie się doświadczeniem niepłodności. Zapewniamy także wsparcie zawsze nam życzliwych Sióstr Nazaretanek 🙂 Szczegółowy program oraz zapisy poniżej


PROGRAM:

08:30 – Zapisy, kawa
09:00 – Powitanie
09:15 – Prelekcja „Niepłodność męska” – dr Leszek Lachowicz
10:15 – Konferencja I ks. Bogusław Kastelik
10:45 – Przerwa: kawa, herbata
11:45 – Świadectwo
13:00 – Wspólny obiad
14:00 – warsztaty: „Jak przetrwać święta?” – prowadzi mgr Edyta Szklarz
15:30 – Przerwa: kawa, herbata
15:45 – Konferencja II – ks. dr Bogusław Kastelik
16:15 – Adoracja Pana Jezusa w kaplicy,
W tym czasie także:
– możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem
– możliwość konsultacji z psychoterapeutką
– rozmowy w kuluarach 😉
17:45 – Eucharystia
18:45 – Wspólna kolacja
ok. 20:00 – Zakończenie

Szczegółowe informacje i zapisy: abrahamisara.pl