Biografia św. Maksymiliana Tomasza Terlikowskiego już w księgarniach!

kolbe_okladka_espritPorywająca, przejmująca i kontrowersyjna – taka jest pierwsza, kompletna polska biografia o. Maksymiliana M. Kolbego, autorstwa Tomasza Terlikowskiego. Za sprawą dociekliwości autora, odkrywamy nowe oblicze wielkiego polskiego świętego i męczennika.

Kim był św. ojciec Maksymilian Kolbe? Dzielnym więźniem Auschwitz, oddanym Matce Bożej Niepokalanej – to obraz, jaki wielu z nas ma przed oczyma, gdy przywołuje w pamięci postać tego wielkiego świętego. Jakim jednak był człowiekiem? Jaki ślad w jego duszy pozostawiły trudne relacje rodzinne? Co wielkiego drzemało w tym prostym zakonniku, że zbudował imperium medialne, a już jako młody seminarzysta planował loty w kosmos?

Tomasz P. Terlikowski, który od lat pasjonuje się postacią ojca Maksymiliana Kolbego, postanowił odkryć przed czytelnikami nowe oblicze męczennika z Auschwitz. W porywającej i pełnej emocji książce wskazuje źródła jego wielkiego przywiązania do Matki Bożej, opisuje wizjonerskie zacięcie, nowatorskie podejście do mediów, a także dzieła ewangelizacji. Książka „O. Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika” to także niezwykła opowieść o wyrazistym publicyście i wielkim patriocie. Terlikowski mierzy się przy tym z zarzutami, jakie stawiane są od lat ojcu Kolbe – o antysemityzm czy przesadne eksponowanie problemu masonerii.

Pierwsza tak kompletna polska biografia Maksymiliana M. Kolbego spotkała się z ciepłym przyjęciem historyka prof. Jana Żaryna, który uznał ją za znakomitą opowieść o losach kapłana, walczącego o Niepodległą w XIX i XX wieku, obrazującą także polski charakter zmagań o wolność. Z kolei biskup Michał Janocha nie ma wątpliwości, że jest to nietuzinkowa książka o wielkim świętym.

Zakonnik, bohater i człowiek dążący do świętości nierzadko krętymi drogami. Jaki naprawdę był o. Maksymilian Kolbe w świetle nowych dokumentów? Książka „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika” pomaga odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.

Tomasz P. Terlikowski, „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika”, Kraków 2017, Esprit.

Uroczysta premiera książki odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku, o godz. 14.30 w Sali koncertowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Spotkanie odbędzie podczas Targów Wydawców Katolickich. Po spotkaniu autor będzie podpisywał książkę na stoisku Wydawnictwa Esprit. Tymczasem jeszcze 27 marca, o godz. 19, w Krakowie, w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4, Tomasz Terlikowski opowie o nieznanej biografii ojca Kolbe.