Archidiecezja Łódzka: Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Już 6 czerwca Metropolita Łódzki, abp Grzegorz Ryś, ogłosi kościół ojców Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim – Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Od niepamiętnych czasów świątynia w Piotrkowie Trybunalskim nazywana jest sanktuarium maryjnym, jednak jest to tylko zwyczajowa nazwa pobożnego ludu, dlatego podczas tegorocznego odpustu – 6 czerwca – w roku Jubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej, kościół zostanie ustanowiony Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.

Na uroczystość zaprasza gwardian klasztoru, o. Micheasz Okoński:

W imieniu wspólnoty OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim pragnę zaprosić na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, który przeżywać będziemy w niedzielę, 6 czerwca 2021 r. o godz. 19:00. Wcześniej, o godz. 18:00, rozpocznie się czuwanie modlitewne. Mszy św. Pontyfikalnej przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, który również wygłosi słowo Boże. W koncelebrze uczestniczyć będą także biskupi pomocniczy: bp Ireneusz Pękalski i bp Marek Marczak. W czasie odpustowej Eucharystii Metropolita Łódzki ogłosi Kościół OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim – Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.

Na uroczystość zaproszeni zostali także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Ze względu na sytuację epidemiczną Msza św. sprawowana będzie na placu przykościelnym, od strony ul. Narutowicza.

Więcej informacji o uroczystościach i świątyni: TUTAJ

Tekst/Fot. za: https://bernardyni.pl/