30 sierpnia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 30 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.15:
AUDYCJA SPONSOROWANA “Wiedza procentuje” (1)
AUDYCJA SPONSOROWANA “Wiedza procentuje” (2)

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

Wynalazki, które zmieniły świat

9.10 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Pan Bóg wyliczył moje kroki – świadectwo ojca Michała Legana. Duchowny, zakonnik, mężczyzna. Ojciec Michał Legan OSPPE – paulin i rzecznik prasowy Jasnej Góry. Na 40 urodziny wymarzył sobie wyjazd i wejście na Kilimandżaro. Chciał coś sobie udowodnić, ale też spotkać tam Pana Boga, który jak się okazało miał dla niego zupełnie inne plany. Przygotowując się do realizacji wyznaczonego zadania, ojciec Michał znalazł się w centrum wydarzeń z 22 sierpnia 2019 roku na Giewoncie. Podczas tragicznej burzy zginęły 4 osoby, a ponad 150 zostało rannych. Dla bohatera dzisiejszego odcinka Studia Świadectw życie zaczęło się od nowa. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Dzisiaj usłyszymy 1. cz. Świadectwa. Część 2. za tydzień o tej samej porze (powt. dziś o 20.30).

10.15 –  WSCHODNIE ZAGROŻENIA DUCHOWE. Siostra Michaela Pawlik (dominikanka) przez wiele lat mieszkała i posługiwała w Indiach. W kolejnych audycjach będzie opowiadać o zwyczajach religijnych hinduizmu i przestrzegać przed stosowaniem wschodnich praktyk duchowych. Audycję emitujemy dzięki współpracy z kanałem SalveNET (powt. z soboty, z 13.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

MODLITWA O POKÓJ. Czyta o. Robert Serafinowski

13.10 – Godzina Samorządowa

14.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

Po 17.00 – Wynalazki, które zmieniły świat

17.15 – PRAWDZIWI LUDZIE, PRAWDZIWE HISTORIE. Reportaż Fundacji GŁOS EWANGELI. Audycję przygotowali Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak.

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.10 – MUZYKA FILMOWA – audycja Marka Orzechowskiego (powt. sob., 21.30)

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Pan Bóg wyliczył moje kroki – świadectwo ojca Michała Legana. Duchowny, zakonnik, mężczyzna. Ojciec Michał Legan OSPPE – paulin i rzecznik prasowy Jasnej Góry. Na 40 urodziny wymarzył sobie wyjazd i wejście na Kilimandżaro. Chciał coś sobie udowodnić, ale też spotkać tam Pana Boga, który jak się okazało miał dla niego zupełnie inne plany. Przygotowując się do realizacji wyznaczonego zadania, ojciec Michał znalazł się w centrum wydarzeń z 22 sierpnia 2019 roku na Giewoncie. Podczas tragicznej burzy zginęły 4 osoby, a ponad 150 zostało rannych. Dla bohatera dzisiejszego odcinka Studia Świadectw życie zaczęło się od nowa. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Dzisiaj usłyszymy 1. cz. Świadectwa. Część 2. za tydzień o tej samej porze.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html